Wernisaż wystawy “Kiszyniów – od szarości do radości” – Wernisaż odwołany

slajder 1920 x575 ckbb Chisinau

Podstawowym założeniem projektu “Kiszyniów – od szarości do radości” jest ocieplenie wizerunku stolicy Mołdawii poprzez szereg działań artystycznych przeprowadzonych w przestrzeni miejskiej – głównie malowanie murali. Na wystawę składa się 180 form graficznych. Przez rok (180 dni akademickich), od 1 października 2018 r. do 1 października 2019 r. artysta codziennie malował miniatury, przedstawiające widoki z Kiszyniowa: 9 obrazów i 16 grafik dziennie o wymiarach 25 x 25 cm każdy.

Proces tworzenia i rezultaty były codziennie publikowane na Instagramie i w serwisie YouTube. W kolejnym etapie projektu artysta podjął akcję malowania klatek video-artu z uczniami kiszyniowskich szkół podstawowych oraz murali w przestrzeni miasta. Kolorystykę prac wybierali mieszkańcy podczas wcześniej przeprowadzonych badań terenowych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 20 marca 2020 o godz. 18.00 w Galerii “Beczkownia” . Wstęp wolny. Wystawę można oglądać do 31 marca.

Maksym Ostrowski (ur. 1995) – młody artysta sztuk wizualnych, absolwent edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w specjalności technik teatralnych, filmowych i telewizyjnych na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom obronił w 2017 r.
w trzech specjalnościach: malarstwie, rysunku i formach graficznych oraz scenografii i kostiumografii. Obecnie studiuje malarstwo na Akademii Muzyki, Teatru i Sztuk Wizualnych w Kiszyniowie w Mołdawii w ramach stypendium Funduszu Wyszehradzkiego.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.