Wernisaż wystawy malarstwa bratanka Edwarda – Jerzego Stachury „Od morza do Kujaw – wierszem malowane”

Stachura 1080

W 80. rocznicę urodzin Edwarda Stachury – Centrum Kultury „Browar B.” zaprasza w piątek 20 października o 17.00 do Galerii Sztuki „Antresola” na wernisaż wystawy malarstwa bratanka Edwarda – Jerzego Stachury. Po wernisażu o 18.30 Klub „Stara Remiza” zaprasza na VIII GWIAZDOTEKĘ – “Co warto”, którą wypełnią piosenki Edwarda Stachura w wykonaniu Jerzego i Krzysztofa Stachury. Koncertowi towarzyszyć będzie projekcja filmu Teresy Kudyby pt. “Edward Stachura – Z tego świata”.

Jerzy Edward Stachura urodził się 5 stycznia 1951 r. w Gdyni i przez cale życie związany jest z Grabówkiem – dzielnicą będącą kwintesencją tego miasta. Jest bratankiem i uczniem legendarnego Edwarda Stachury (1937 – 1979), który zadedykował mu jeden z utworów („Piosenka dla Juniora i jego gitary”). Występuje z koncertami, podczas których wykonuje piosenki stryja oraz własne. Wydał także płytę z piosenkami Edwarda Stachury, oraz ostatnio z własnym utworami. W jego życiu ważną rolę odgrywa twórczość poetycka. Ma w dorobku czternaście tomików wierszy i jest laureatem konkursów m.in. Konkursu o Laur „Czerwonej Róży” – Nagroda Peleryny w 1986 r. za tom poezji „ Na więcej niż jedno życie”. Napisał także mikropowieść „ Mleczne bary” .Obok twórczości literackiej i muzycznej od piętnastu lat zajmuje się malarstwem. Jego prace olejne, wykończone impastami, o żywej kolorystyce inspirowane są twórczością van Gogha i fowizmem. Wystawiano je w Polsce oraz w Szwecji i w Niemczech. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wstęp na wernisaż wystawy w Galerii “Antresola” jest wolny w pozostałe dni obowiązuje bilet w wyskości 2 zł / Karta Dużej Rodziny 1,70 zł / Karta Seniora 1.70 zł
Bilety na koncert w cenie 15 zł zakupić można w “Starej Remizie” ul. Żabia 8 oraz w kasie CK „Browar B.”


Katalog


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.