Wystawa „Metamorfoza. Magia w obrazie”

baner Metamorfoza

W Galerii Sztuki „Suszarnia”  można oglądać „magiczną” wystawę dzieł 48 wybitnych polskich artystów identyfikujących się z nurtem surrealizmu i realizmu magicznego pod tytułem „Metamorfoza. Magia w obrazie”.

Na tę wyjątkową ekspozycję składają się prace z prywatnej kolekcji Małgorzaty i Adama Krużyckich , którzy będąc wielbicielami sztuki i talentu Zdzisława Beksińskiego, zapragnęli go uhonorować tworząc zbiór dzieł zawierających fantastyczne, bajkowe i surrealistyczne wizje z pogranicza świata realnego i mitycznego, ze świata bajek, legend i mitów zaczerpniętych z wielu kręgów kulturowych.

Małgorzata i Adam Krużyccy mówią o swoim projekcie:
„Przedsięwzięcie „METAMORFOZA” powstało z zamiłowania do sztuki realizmu magicznego. Rosnące z czasem zainteresowanie sztuką nowoczesną i twórczością polskich artystów, obudziło w nas chęć dzielenia się pasją z innymi. Z żalem obserwujemy, gdy w dobie, gdzie różne kanały czy programy ułatwiają utalentowanym ludziom promowanie czy zwrócenie na siebie uwagi, malarstwo wciąż pozostaje w cieniu innych talentów, a twórcy sztuki są niedoceniani. Chcemy tę wystawę poświęcić pamięci Zdzisława Beksińskiego. Naszym celem jest rozbudzenie w społeczeństwie wrażliwości na sztukę nowoczesną, rozpowszechnienie malarstwa z nurtu realizmu magicznego. Przedstawienie spojrzenia artystów polskich zarówno o uznanych już nazwiskach jak i młodych, początkujących, ale obiecujących twórców na zadany temat -“METAMORFOZA”
Zwiedzanie wystawy wt.-pt. 11.00-18.00 i sob. 14.00-18.00. Bilety 1 zł w kasie CK „Browar B.”


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.