Wernisaż wystawy Mileny Romanowskiej “Grodzenie”

slajder MR 2020 ckkb 1920 x 575

9 października 2020 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii “Suszarnia” na wernisaż wystawy malarstwa Mileny Romanowskiej “Grodzenie”.

Tematem obrazów jest pejzaż miejski. […] Artystka odrzuca jego konwencjonalne cechy, by tworzyć oryginalny, skrajnie indywidualny klimat, subiektywny wizerunek miejskiej architektury i przestrzeni, złożony z fragmentów, elementów budowli, obiektów najczęściej nie dających się jednoznacznie rozpoznawać i identyfikować z miejscem, gdzie się znajdują. Tworząc w opozycji do współczesnego fotorealizmu, wykorzystującego fotografię do malowania widoków zwiedzanych metropolii, artystka postrzega miasto i oddaje emocje z nim związane poprzez nastrój niepokoju i obcości człowieka uwikłanego w nicość materii zanurzonej w mrocznym czasie przemijania. – Maria Kępińska fragment wstępu do katalogu „Milena Romanowska Malarstwo”, galeria Politechnika, Łódź, 2017
Artystka prezentowała swoją twórczość na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Wstęp wolny na wernisaż, przypominamy o konieczności przyniesienia ze sobą wypełnionego oświadczenia https://ckbrowarb.pl/wp-content/uploads/2020/07/oswiadczenie-uczestnika-covid-1.pdf oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Bilety: 2 zł, kasa CK „Browar B.”
Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.