Wystawa Wojtka Moskwy

slajder 1920 x575 ckbb Sansara Nepal

Galeria Sztuki „Beczkownia” zaprasza na wystawę “Sansara Nepal”.

Przygotowując pierwszą wystawę, stanąłem przed zadaniem opisania tego, co staram się uchwycić naciskając spust migawki. Próbując zgłębić powszechne w tamtym regionie zjawisko kremacji, natknąłem się się na pojęcie sansary. Dotarło do mnie, że myśli dotyczące obecności duszy w istotach żywych, a nawet w bytach martwych, nachodziły mnie odkąd pamiętam. Patrząc na krajobraz, zastanawiałem się, które z jego elementów są nośnikiem duszy. Odnoszę wrażenie, że wewnętrzne rozterki obecne są również w moich kadrach, szczególnie od momentu, kiedy zacząłem przemierzać świat ze średnioformatowym, analogowym aparatem.
Zapraszam do przyjrzenia się fotografiom, zostały przygotowane w takich formatach, by żaden szczegół nie umknął Państwa uwadze. Zalecam zapoznanie się towarzyszącymi tekstami, które powstały po wyprawie. Zebrałem w nich myśli, które kłębiły się w głowie podczas fotografowania i gdy patrzyłem na gotowe powiększenia.

Wojtek Moskwa

 

Sansara – termin oznaczający w hinduizmie i buddyzmie nieustanne wędrowanie, kołowrót narodzin i śmierci, cykl reinkarnacji, któremu od niezmierzonego okresu podlegają wszystkie żywe istoty włącznie z istotami boskimi. Po każdym kolejnym wcieleniu, następne wybierane jest w zależności od nagromadzonej karmy. Według hinduistów dusza przechodzi przez cykl światów – od świata przedmiotów, roślin, zwierząt, ludzi, po wyższe – półboskie i boskie.

Wystawa do 14 kwietnia 2019 r. Wstęp wolny.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.