Wiwat Niepodległa! – gra planszowa Drogi do niepodległości

taktyk niepodlegla www

Drogi do niepodległości to gra planszowa wydana przez Muzeum Historii Polski. Edukacyjna – tak, ale nie nudna! Rozgrywka sprawnie i ciekawie oddaje polską walkę o wyrwanie się z rąk zaborców. Nie tylko poprzez powstania, lecz pracę u postaw na wielu poziomach: politykę, dyplomację, edukację, literaturę czy ekonomię. W grze wcielamy się w „rodzinę”, która ma szansę wywalczyć niepodległość. To w naszych rękach jest los ojczyzny!

Przez sześć etapów historycznych realizujemy wylosowaną misję – jaki kształt polityczny będzie miała nasza Polska. Do dyspozycji mamy karty wydarzeń, postaci historycznych i wpływów oraz skutków politycznych. Występują też karty zagrożeń i karty strategiczne. Do walki pozyskujemy naszych bezcennych bohaterów narodowych, np. księcia Poniatowskiego lub Adama Mickiewicza. Każda „rodzina” ma unikalną kartę misji i zdobywa własnych bohaterów. Na głównej planszy rywalizujemy – poprzez pozyskiwane wskutek naszych działań „znaczniki wpływów” – z innymi rodzinami o osiągnięcie wybranych celów. Zadanie nie należy do najprostszym, wszak każda „rodzina” ma swoje własne. W tym tkwi sedno rozgrywki.
Gra „Drogi do niepodległości” ma kilka istotnych zalet: jest stosunkowo łatwa dla początkujących, opiera się o przystępne zasady, a rozrywka jest dynamiczna (naprzemienność wykonywania maks. 3 akcji). Warta podkreślenia jest ponadto jakość podanej wiedzy historycznej i… mnogość operacji możliwych do wykonania. Ta gra po prostu wciąga. Uzyskiwanie niepodległości staje się prawdziwą przygodą! Polecamy!

Czas rozgrywki: ok. 70 minut
Wiek gracza: od 11 lat
Liczba graczy: 2-5

Pozostałe aktualności

129057744_670502190296162_956247612472101343_n
Konkurs plastyczny “Zima”
slajder pocztowki ckkb 1920 x 575
„Pocztówki z zimowej krainy”

Komentowanie jest zamknięte.