Włocławskie Inspiracje Artystyczne: „Wrzos”

slider

Zapraszamy w niedzielę 23 lutego o 16.00 do sali WSHE Plac Wolności 1 na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Wrzos”. Zespól od 25 lat działa przy Cechu Rzemiosł Różnych we Włocławku.

Zespół „Wrzos” wielokrotnie występował w kraju i za granicą – Francja, Niemcy, Litwa, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, wyspa Borhlm. „Wrzos” zajął m.in. I miejsce na Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „O Zegar Czasu” w Aleksandrowie Kujawskim (2008 r.) i w tym roku zdobył I nagrodę na Chełmińskich Spotkaniach Klubów Seniora. Za swoje osiągnięcia artystyczne Zespół odznaczony został m.in. medalami Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Włocławek. Kierownikiem Zespołu jest Józef Langa, kierownictwo muzyczne – Zdzisław Rapsiewicz, choreograf – Zdzisława Szarłat.

Włocławskie Inspiracje Artystyczne to impreza organizowana od 20. lat. Koncerty odbywające się w ramach Inspiracji umożliwiają prezentację dorobku artystycznego twórców i amatorskich zespołów artystycznych. Inspiracje to promocja najlepszych zespołów, a także mobilizacja do aktywnej i twórczej pracy amatorów działających w placówkach kultury.

Koncert Zespołu „Wrzos” odbędzie się w sali WSHE (Plac Wolności 1) w niedzielę 23 lutego o 16.00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.