Wystawa Grand Press Photo 2016 już niebawem we Włocławku

Grand Press Photo 1080

Wernisaż Grand Press Photo 2016 – z udziałem Jacka Turczyka (jednego z laureatów tegorocznej, XII edycji konkursu) – odbędzie się 3 listopada (czwartek) w Galerii „Beczkownia” w Centrum Kultury „Browar B.” Najlepsze zdjęcia prasowe 2015 r. zagoszczą we Włocławku na specjalne zaproszenie ANWIL-u.

Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy, krajowy konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Członkami jury konkursowego są czołowi fotoreporterzy i fotoedytorzy.
Autorów najlepszych zdjęć prasowych, wykonanych od kwietnia 2015 r. do marca 2016 r., wyłoniła w tym roku komisja, obradująca pod przewodnictwem dwukrotnego laureata World Press Photo – Kadir-a van Lohuizen-a.
Partnerem cyklu wystaw pokonkursowych XII edycji Grand Press Photo jest ANWIL. Wszystkie nagrodzone fotografie prezentowane są na płytach Anwipor ® produkowanych przez włocławską spółkę. Prace finałowe do kwietnia przyszłego roku będą eksponowane łącznie w piętnastu polskich miastach,
w tym we Włocławku, do którego trafią na specjalne zaproszenie ANWIL-u.
Zwiedzający ekspozycję będą mogli obejrzeć 59 pojedynczych prac i 11 fotoreportaży w 8 kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret sesyjny, Kultura i człowiek, a także zwycięski projekt długoterminowy. Są to wyjątkowe fotografie, wybrane przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych na konkurs, przedstawiające m.in. dramat migrantów i uchodźców, Paryż po zamachach terrorystycznych, Polskę w czasie kampanii wyborczej.
Wśród nagrodzonych prac znalazło się zdjęcie wykonane przez Jacka Turczyka, przedstawiciela Polskiej Agencji Prasowej, na co dzień zajmującego się fotografią polityczną. Zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy wykonane podczas audiencji u papieża Franciszka w Pałacu Apostolskim w Watykanie pozwoliło fotografowi zająć III miejsce w konkursie w kategorii „Ludzie”.
Włocławianie będą mogli zwiedzać wystawę Grand Press Photo 2016 w Centrum Kultury „Browar B.” do 16 listopada włącznie.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.