Wystawa „Istność” grupy 0+

plakat do Włocławka.cdr

„Istność” to wspólna wypowiedź trzech niewątpliwie różnych osobowości, artystek tworzących grupę 0+: Tamary Sass, Anny Frąckowicz i Izabeli Łapińskiej. Mają zbliżone zainteresowania, cechuje je podobna, nienasycona dociekliwość oraz jakość plastycznego warsztatu. Odmienność uprawianych przez nie dyscyplin (grafika, fotografia, formy rzeźbiarskie wykonane przy pomocy włókien) oraz zróżnicowanie środków nie stanowiły przeszkody dla wykreowania spójnego, choć zróżnicowanego, obrazu człowieka  nękanego niepokojem istnienia.  Prace są głębokim studium istnienia człowieka.

Kobieta i mężczyzna pasują do siebie od początku świata, tylko zupełnie niepotrzebnie koncentrują się na tym, co ich różni, zamiast na tym, co ich łączy. Największą radością jest dla mnie rzeźbienie rozpadających się połączeń lub zupełnie rozerwanych. Łączę to, co się rozpadło, pokazując więzi, które nie przemijają. O tym jest cykl „Repasator miłości” – mówi o swojej twórczości Anna Frąckowska.
Wernisaż wystawy odbędzie się 17 października (sobota) w Centrum Kultury „Browar B.” przy ul. Łęgskiej (wejście od Bechiego) o godz. 16.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 20 grudnia 2015 r. od wtorku do piątku w godz 10-18 oraz w soboty i niedziele 14-18.
Galeria zdjęć:  Link

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.