Wystawa księdza Tadeusza Furdyny

slajder Furdyna m

Zapraszamy na wystawę prac księdza Tadeusza Furdyny zatytułowaną „W drodze”.

Ekspozycja obejmuje malarstwo, rysunek, projekty witraży, wnętrz kościołów wykonane przez tego wybitnego twórcę sztuki sakralnej artystę plastyka. Ks. Tadeusz Furdyna w latach 1982–2002 był profesorem w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Jego twórczość wpisała się trwale do dziedzictwa sztuki sakralnej w Polsce i wielu innych krajów świata. Twórczość Profesora obejmuje wszystkie dyscypliny plastyczne: malarstwo monumentalne i sztalugowe, grafikę, mozaikę, witraż, rzeźbę i ilustrację do książek. Jego sztuka to materializacja tego co duchowe . Pozwala ona spojrzeć z pozycji człowieka na to co boskie. Wystawa prezentuje przekrój bogatej twórczości artysty i w sposób zrozumiały dla wszystkich ukazuje refleksję nad tajemnicą świata, istoty ludzkiej i Absolutu.
W marcu 2013 roku ks. Tadeusz Furdyna obchodził Jubileusz 50-lecia pracy twórczej w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi , jest także laureatem nagrody artystycznej im. św. Brata Alberta za wybitne osiągnięcia w zakresie sztuki sakralnej.
Prace Ks.Tadeusza Furdyny prezentowane będą w Galeriach Sztuki „Beczkownia” , „Fermentownia” i „Suszarnia” do 19 listopada 2017 r.
Zapraszamy.


Katalog


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.