Wystawa prac uczestników XII Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego

baner zagajewski 2020 ver3

Jest to ekspozycja przedstawiająca prace dzieci i młodzieży wykonane w ramach XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Na wystawie znajdują się prace wykonane na miejscu, w klimatycznych przestrzeniach Centrum Kultury „Browar B.” oraz nadesłane przez uczestników zarówno z Włocławka, jak i dalszych zakątków Polski.

Do Konkursu zgłosiły się dzieci oraz młodzież m. in. z Będzina, Bydgoszczy, Bytomia, Częstochowy, Dąbrowy Chełmińskiej, Dąbrowy Górniczej, Dębowca, Gorlic, Gdańska, Gdyni, Jarosławia, Jaworzna, Katowic, Łodzi, Nałęczowa, Nowego Targu, Ołtarzewa, Podkowy Leśnej, Płocka, Raciborza, Radomia, Słupska, Szczecina, Tarnowa, Warszawy, Wrocławia, Zakopanego.
W sumie do konkursu zostały zgłoszone 162 figurki (89 nadesłanych i 73 tworzone na miejscu).
Oceny prac dokonało jury w składzie:
Przewodniczący jury Adam Zapora – historyk sztuki, kustosz w Dziale Sztuki MZKiD we Włocławku;
Artysta plastyk, instruktor Pracowni Edukacji Plastycznej CK „Browar B.” – Janina Twardy;
Artysta plastyk, adiunkt Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej – Kalina Ciesielska;
Artysta plastyk, instruktor Pracowni Edukacji Plastycznej CK „Browar B.” – Mariusz Konczalski.
W obradach uczestniczyli także:
Sekretarz i protokolant konkursu, główny specjalista do spraw programowych CK „Browar B.” – Ewa Langowska
Artysta plastyk, instruktor ceramiki Pracowni Edukacji Plastycznej CK „Browar B.”, koordynator Konkursu Rzeźbiarskiego – Janusz Bisaga.
Dwunasta edycja konkursu nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego, które organizatorzy otrzymali od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta Miasta Włocławek, Pana dra Marka Wojtkowskiego.
Wyjątkowa, tegoroczna sytuacja uniemożliwiła tradycyjne spotkanie się uczestników i laureatów Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego na uroczystym otwarciu wystawy w kwietniu. Zrezygnowano z ceremonii wręczania nagród, które zostały przesłane pocztą.
3 kwietnia 2020 roku zostały oficjalnie ogłoszone na stronach internetowych organizatorów, Centrum Kultury „Browar B.” oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, wyniki posiedzenia Jury. Następnie w terminie od 29 maja do 28 czerwca 2020 roku w Muzeum można było zwiedzać pierwszą wystawę pokonkursową.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego w 2021 roku. XIII edycja konkursu, ze względu na obowiązujące obostrzenia, odbędzie się w nowej, zapewniającej bezpieczeństwo uczestników, formule.
Wystawę pokonkursową można oglądać w Centrum Kultury „Browar B.” od 8 października do 14 listopada 2020 roku.

Bilety: 2 zł, kasa CK „Browar B.”
Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00

Katalog wystawy dostępny jest tutaj:


Wystawa prac uczestników XII Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego
Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.