Wystawa rysunku, performance – Andrzej Michalik „Nierzeczywiste, nieobliczalne, w ciszy zaklęte i obojętne”

slajder 1920 x575 ckbb A Michalik

Galeria Sztuki „Suszarnia” zaprasza serdecznie na wystawę prac Andrzeja Michalika „Nierzeczywiste, nieobliczalne, w ciszy zaklęte i obojętne”.

Wystawa ta jest kontynuacją twórczych działań artysty związanych z miejscem, gdzie mieszka i tworzy – Bolimowskim Parkiem Krajobrazowym. Głównym źródłem inspiracji autora jest szeroko pojmowany pejzaż. Jego twórcze poszukiwania dotyczą także miejsca człowieka w naturalnych cyklach przemian w przyrodzie. Prace są również odniesieniem do zachodzących zmian w środowisku w epoce antropocenu. Artysta często używa w twórczości naturalnych materiałów zebranych w najbliższej okolicy. Rysunki, obiekty artystyczne i artefakty prezentowane na wystawie są efektem osobistego, wewnętrznego dialogu artysty z naturą w bezczasowej przestrzeni stwarzanego w wyobraźni mitu.

Andrzej Michalik jest profesorem na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie prowadzi Pracownię Projektów i Działań Rysunkowych. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, tworzy obiekty i instalacje. Ekspozycjom towarzyszy niekiedy performance.

Wernisaż odbędzie się 10 grudnia 2021 r., godz. 17.00. Wstęp wolny.

Wystawę można zwiedzać do 29 stycznia 2022 roku.

Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30)

Bilety: 2 zł, katalogi: 4 zł/szt., do nabycia w kasie CK „Browar B.”


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.