Wystawa “Smoki” Jerzego Jabczyńskiego

slajder 1920 x575 ckbb Smoki

Niniejsza ekspozycja jest plastycznym wyrazem zainteresowań autora dawnymi legendami i postaciami, opisanymi w średniowiecznych bestiariuszach. To też odzwierciedlenie kultury, w której dorastał, zawartej w bajkach zasłyszanych w dzieciństwie. Swoich prac, zarówno płaskich, jak i przestrzennych, nie sytuuje w kategoriach malarstwa czy rzeźby – traktuje je jako ilustracje pomysłów.

Wykreowane przez Jabczyńskiego istoty nawiązują do legend i baśni, ale żadna z tych istot nie przedstawia konkretnej postaci. Artysta stara się tworzyć nowe smoki, takie, które nigdy nie pojawiły się w podaniach i w fantastyce. Stwory, które wymyśla, są niegroźne, a ich podstawową funkcją nie jest straszenie, a pobudzenie uśpionej codziennymi problemami wyobraźni.
Jerzy Jabczyński, włocławianin, w 2004 r. ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom w Pracowni Biżuterii i Pracowni Malarstwa. Brał udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Na co dzień pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku oraz zajmuje się działaniami ilustracyjnymi w formie malarskiej i rzeźbiarskiej.
Zapraszamy na wirtualne otwarcie wystawy “Smoki” Jerzego Jabczyńskiego 15 maja 2020 r. o godz. 18.00.

katalog do pobrania

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.