Wystawa “Wszystko wokół” Elżbiety Pyry

slajder 1920 x575 ckbb E Pyra

Na wystawę “Wszystko wokół” autorstwa Elżbiety Pyry składają się dzieła malarskie oraz grafiki (linoryty). W pracach malarskich Elżbieta Pyra pokazuje swoją wrażliwość na kolor, w dziedzinie linorytu również realizuje się świetnie. Prace wykonane w tej technice graficznej dowodzą jej artystycznego wyrafinowania, wyczucia i dużych umiejętności kompozycyjnych i technicznych. Artystka wciąż poszukuje swojego języka artystycznego, ale już na tym etapie widać, że świetnie odnajduje się w tej dziedzinie sztuki. Na podstawie jej linorytów można zauważyć bardzo szybki rozwój artystki, który w dużej mierze wynika z faktu, że jest osobą bardzo wrażliwą i dojrzałą artystycznie.

Na otwarcie wystawy zapraszamy 10 lipca 2020 r. o godz. 18.00 w galerii “Antresola” Będzie również dostępna filmowa relacja  on-line z wernisażu .
Prezentowane prace w wersji on-line są cześcią zbioru prac eksponowanych na wystawie w CK “Browar B.” w Galerii “Antresola”

Elżbieta Pyra urodziła się w Łączonku na ziemi dobrzyńskiej w 1958 roku. Malarstwem zaczęła interesować się w 2011 roku za sprawą uczestnictwa w rocznym programie dla osób z niepełnosprawnością „Jesteśmy aktywni”. Zajęcia prowadzone przez Magdalenę Bezat-Majeranowską dały początek fascynacji sztuką. Od tamtego czasu malarstwo i grafika stały się jej radością, najlepszą formą rehabilitacji i wielką pasją, którą od 2012 roku rozwija uczestnicząc w zajęciach sekcji plastycznych prowadzonych przez artystę malarza Mariusza Konczalskiego oraz artystę grafika Janinę Twardy. Brała udział w ogólnopolskich warsztatach artystycznych w Pułtusku i Ustce pod kierunkiem artysty malarza Adama Bojary, dra Mikołaja Harmozy i prof. Marka Modela. Uczestniczyła w licznych, organizowanych w Polsce i na Słowacji, plenerach malarskich, które zawsze owocowały bogatymi doświadczeniami mobilizującymi do dalszej pracy twórczej. Swoje prace artystka prezentowała na ponad 70 wystawach zbiorowych i pokonkursowych.

 

Ze względu na wytyczne sanitarno-epidemiologiczne obowiązują wcześniejsze zgłoszenia na wernisaż pod nr tel. 54 427 02 30

 

 

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.