www Plakat miar i wag


WŁOCŁAWSKA KOLEKCJA WAG I MIAR
Kolekcja Wag i Miar zawiera ponad 10 000 eksponatów – miar i wag, od towarowych, kupieckich i sklepowych po domowe, pocztowe, aptekarskie i jubilerskie. Ekspozycja zawiera wiele unikalnych urządzeń i przedmiotów, w tym odważniki, pojemniki na płyny, ziarno oraz XIX-wieczną kasę sklepową. Eksponaty pochodzą z różnych krajów, m.in. z Chin, a także z wielu epok począwszy od średniowiecza.

Godziny zwiedzania w okresie powakacyjnym:
wtorek – piątek 11.00 – 18.00
soboty 14.00 – 18.00
niedziela – poniedziałek nieczynne

(ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem)

Zwiedzanie z przewodnikiem (bez dodatkowych opłat) po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Ceny biletów:

bilet normalny 5 zł, Karta Seniora / Karta Dużej Rodziny 4,25 zł (w tym 8% VAT)
bilet ulgowy 3 zł, Karta Seniora / Karta Dużej Rodziny 2,55 zł (w tym 8% VAT)
bilet grupowy (min. 10 osób) 2 zł/os.
W przypadku grupy min. 10 osób przewodnik miejski, przewodnik terenowy lub pilot wycieczek nie płaci za bilet.

Warsztaty metrologiczne:
Prowadzimy warsztaty metrologiczne dla grup zorganizowanych. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-5/6 lat) i wczesnoszkolnym (I-V kl).
Maksymalna liczba uczestników warsztatów: 25 osób + opiekunowie (2 opiekunów gratis), koszt = 30 zł. Terminy i godziny warsztatów ustalane są indywidualnie.

Kontakt w sprawie rezerwacji i warsztatów metrologicznych: tel. 54 427 02 47, kolekcjamiariwag@ckbb.plOsoba oprowadzająca: Anna Michalak

Anna Michalak: z wykształcenia matematyk, od zawsze wrażliwa na szeroko pojętą sztukę. Po wieloletniej pracy w dużej korporacji postanowiła nieco zwolnić i podjąć się nowego wyzwania. Jako opiekun Włocławskiej Kolekcji Miar i Wag pragnie nie tylko uszanować wartość historyczną zbiorów, ale również wykorzystać jej naukowy potencjał. Prywatnie oddana mama, miłośniczka gór (w szczególności Tatr).