XIV Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego

okładka-konkurs plastyczny.cdr

Cieszymy się, że zainteresowanie naszym konkursem wśród młodzieży jest ogromne. Dzięki Wam popularyzujemy rzeźbę jako dziedzinę sztuki i propagujemy pamięć o twórczości Stanisława Zagajewskiego!

Centrum Kultury „Browar B.” oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej ogłasza kolejną, czternastą edycję tego wydarzenia.
Adresatami Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego we Włocławku są dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych.
Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego dla Dzieci i Młodzieży został zainaugurowany w rok po śmierci Artysty. Za nami już trzynaście edycji.
Główna część konkursu, czyli tworzenie prac na miejscu, odbywa się w Centrum Kultury „Browar B.”. Zazwyczaj 4 kwietnia, w rocznicę śmierci patrona Konkursu, w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, pośród zbioru rzeźb Stanisława Zagajewskiego, organizowany jest wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczaniem nagród.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach na stronie www.ckbrowarb.pl. w zakładce Imprezy/Konkurs Rzeźbiarski im. St. Zagajewskiego.

Zapraszamy Państwa do udziału w XIV edycji Konkursu Rzeźbiarskiego.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.