XXIII Finał Turnieju Poezji Śpiewanej
Informacje dla publiczności
Impreza organizowana jest w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W środę 4 czerwca przyjadą do nas młodzi wokaliści z całego kraju. W czwartek 5 czerwca przez cały dzień trwać będą warsztaty i przygotowania do występów.
W piątek 6 czerwca zapraszamy na koncerty konkursowe do sali widowiskowej „Browaru B.”. Wystąpią najlepsi wokaliści z konkursów wojewódzkich oraz zakwalifikowani przez komisję na podstawie nagrań.
godz. 17.00 – I koncert konkursowy
godz. 19.00 – II koncert konkursowy
Centrum Kultury „Browar B.” ul. Bechiego 4
Finalistów oceniać będzie jury w składzie:
Lech Śliwonik – teatrolog, prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, redaktor naczelny Sceny, rektor Akademii Teatralnej w Warszawie w latach 2002 – 2008;
Krzysztof Herdzin – znakomity pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent. Rzadki przykład wszechstronnego artysty, spełniającego się równolegle w wielu dziedzinach. Autor jazzowych wersji utworów Chopina, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Teresa Drozda – dziennikarka muzyczna Polskiego Radia, współprowadząca audycję „Gitarą i piórem” w radiowej Trójce, autorka niekomercyjnego serwisu internetowego poświęconego piosence literackiej “Strefa Piosenki”;
Ojciec Wacław Oszajca – poeta, autor kilkunastu tomów poetyckich przekładanych na niemiecki, włoski i rosyjski, jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, zasiadał w jury Nagrody Literackiej Nike;
Artur Barciś – aktor znany z ról w serialach „Miodowe lato” i „Ranczo”, ale przede wszystkim świetny aktor teatralny o olbrzymim doświadczeniu. Występuje na deskach Teatru Na Targówku, Teatru Narodowego i Teatru Ateneum.
Jedną z najważniejszych nagród przyzna publiczność!
W sobotę 7 czerwca o godz. 21.00 zapraszamy na „Dobry koncert” z udziałem laureatów Finału oraz Jakuba Pawlaka i LECHA JANERKI! Koncert na dziedzińcu „Browaru B.” poprowadzi Andrzej Poniedzielski.
Lech Janerka – muzyk, kompozytor, autor tekstów, legenda! Od 36 lat jest ambasadorem kultury i muzycznej awangardy. W 1979 roku założył zespół Klaus Mittfoch, z którym nagrał tylko jedną płytę „Klaus Mittfoch”, która została uznana przez „Tylko Rock” najlepszym albumem lat 80-tych. Później pod własnym nazwiskiem nagrywał jedne z najistotniejszych dla polskiego rocka płyty. Pisze ważne piosenki, z których wiele zostaje przebojami („Jezu, jak się cieszę”, „Konstytucje”, „Niewole”). Janerka wydaje albumy z niewymuszoną częstotliwością, ale zawsze kiedy zabiera głos staje się to wydarzeniem artystycznym. Prezentuje ironiczny i stoicki dystans. Poeta Lech Janerka? Sam zainteresowany bierze to w wielki cudzysłów. Wydany w ubiegłym roku tomik „Śpij aniele mój / Bez kolacji” i jubileusz 60. urodzin podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu z koncertem “Niekoniecznie jest źle” opartym na jego piosenkach ugruntowały miejsce Janerki wśród poetów rocka. – Wolałbym, żeby mnie nie było – mówi Janerka. Z goryczą, że jego teksty, zamiast odejść do lamusa, wciąż znakomicie komentują rzeczywistość.
Jakub Pawlak – młody, ekspresyjny wokalista i twórca piosenek. W swojej twórczości łączy wiele gatunków muzycznych (folk, ska, rock, pop i inne) z nietuzinkowymi, wyszukanymi tekstami poetów. Jakub to laureat kilkudziesięciu prestiżowych konkursów i festiwali piosenki w całej Polsce a od niedawna również w Niemczech. Wśród 66 nagród zdobytych na blisko 50 konkursach (w tym 12 Grand Prix i 25 I Miejsc) warto zaznaczyć, iż na jego koncie znajduje się:
– Grand Prix i Nagroda Publiczności 33 Przeglądu Piosenki Aktorskiej
-I Nagroda oraz Nagroda Publiczności na 20. Rock und Chanson Festival w Kolonii
-II Nagroda Finału Turnieju Poezji Śpiewanej OKR we Włocławku
W listopadzie 2013 roku zadebiutował na rynku muzycznym płytą pt: “Sezon”. Na płycie znalazło się 10 utworów z muzyką Jakuba i tekstami polskich poetów takich jak Julian Tuwim, Czesław Miłosz, Rafał Wojaczek, Joanna Kulmowa czy Józef Baran.
Ceny biletów:
Koncerty konkursowe (dwa) – 10 zł
„Dobry koncert” – 40 złotych
Karnet upoważniający do wstępu na wszystkie koncerty XXIII FTPŚ – 45 złotych.
Informacje, rezerwacje i sprzedaż biletów:
CK „Browar B.” ul. Łęgska 28 w godz. 8.00-15.30, w pon. i wt. 8.00-18.00.
Możliwość rezerwacji telefonicznej – 54 427 02 44 lub mailowej: bilety@ckbb.pl
Klub „Zazamcze” ul. Toruńska 87 (pon.-pt. w godz. 8.00-18.00) i Klub „Stara Remiza” ul. Żabia 8 (pon.-pt. w godz. 8.00-20.00) oraz w Empiku ul. Pułaskiego 14 i na www.ebilet.pl.
Organizatorzy:
Centrum Kultury „Browar B.”,
Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej.
Dofinansowano ze środków:
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Gminy Miasta Włocławka.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.
Patronat Honorowy:
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki,
Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki.
Informacje dla wykonawców
Szanowni Państwo!
Przekazujemy informacje dotyczące Finału Turnieju Poezji Śpiewanej 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Pilne:
1. Przypominamy, że nagrania wykonawców kwalifikowanych dodatkowo muszą dotrzeć do Włocławka nie później niż do 19 maja b.r. do godziny 9.00. Nasz nowy adres – 87 – 800 Włocławek, ul Łęgska 28, lub jjablonski@ckbb.pl.
2. Protokoły i karty zgłoszeń zakwalifikowanych wykonawców prosimy przesłać do 15 maja (dokumenty można przesłać drogą elektroniczną).
Już po raz dwudziesty trzeci będziemy gospodarzami Finału. Serdecznie zapraszamy do Włocławka i proponujemy następujący program:
4.06. – środa
przyjazdy do godz.18.00* – Bursa Szkolna nr 2, ul. Mechaników 1, tel. 54 236 24 10. Dojazd autobusami MPK – ul. Okrzei(PKO BP, naprzeciwko dworca) nr 3, 4, 8, 19 i z centrum (Plac Wolności) nr 3, 4,8, 10, 13, 17, 19, 20.
godz. 18.45 – wyjazd z Bursy na kolację i spotkanie integracyjne
5.06. – czwartek
godz. 9.00-19.30 – zajęcia warsztatowe**, próby koncertów konkursowych,
6.06. – piątek
godz. 9.00 – próby koncertów konkursowych,
godz.17.00 – I koncert konkursowy ***,
godz.19.00 – II koncert konkursowy,
7.06. – sobota
godz.14.00 – próba Dobrego Koncertu,
godz. 21.00 – Dobry Koncert: laureaci, Kuba Pawlak, Lech Janerka;
prowadzenie Andrzej Poniedzielski.
8.06. – niedziela
godz. 9.00 – śniadanie.
- Informujemy, że uczestników zakwalifikowanych do Finału obowiązuje akredytacja w wysokości 135 zł od osoby. Kwotę tę należy wpłacić do 1 czerwca 2014 r. na nasze konto: BANK BOŚ O/WŁOCŁAWEK, nr konta 79 1540 1027 2102 9142 6468 0001. Akredytacja obejmuje: noclegi w Bursie /od 4.06. do 8.06./, wyżywienie – od kolacji 4.06 do śniadania 8.06 i karty wstępu na wszystkie koncerty.
- Karty akredytacyjne i oświadczenia, dostępne poniżej, prosimy pilnie przesłać do nas mailem – jjablonski@ckbb.pl, faxem 54 427 02 49. Karty akredytacyjne i oświadczenia dostępne są także na naszej stronie https://ckbrowarb.pl/
- Prosimy o zabranie potwierdzenia wpłat.
- Prosimy uczestników (solistów) finału o przesłanie do nas – e-mail: jjablonski@ckbb.pl – zdjęć (legitymacyjne lub portret). Fotografie chcemy wykorzystać w biuletynie. Sprawa pilna!
- Organizatorzy nie przyjmują odpowiedzialności za niepełnoletnich uczestników. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w imprezie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.
- Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości potrzebnego do zameldowania w Bursie.
- Dodatkowych informacji udzieli rzetelnie Jan Jabłoński – tel. 54 232 40 31, 605 858 414
Uwaga:
Udział instruktorów i opiekunów odbywa się także na zasadach akredytacji:
– Akredytacja 250 zł obejmuje: noclegi /od 4.06. do 8.06./ w Bursie /razem z uczestnikami Finału/, wyżywienie – od kolacji 4.06. do śniadania 8.06. i karty wstępu na wszystkie koncerty/. W Bursie mamy ograniczoną ilość miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń.
– Istnieje możliwość telefonicznego zarezerwowania miejsc w hotelach:
- Hotel „Aleksander”, tel. 54 412 66 66
- Hotel „Ratuszowy”, tel. 54 232 62 76
- Hotel „Victoria”, tel. 54 412 44 00
- Hotel „Kujawy”, tel. 54 237 75 00
W przypadku rezerwacji miejsc w hotelach możemy dokonać rezerwacji biletów na koncerty i częściowego wyżywienia. Prosimy o informację telefoniczną 54 232 40 31 lub elektroniczną – jjablonski@ckbb.pl
* Biuro Organizacyjne Finału pracować będzie:
4 czerwca w godz. 15.00 – 18.00 – Bursa Szkolna nr 2, ul. Mechaników 1
5 czerwca w godz. 9.30 – 19.00 – Centrum Kultury „Browar B.”, ul. Łęgska 28 ; zawracamy uwagę na nowy adres.
** zajęcia prowadzić będą: Elżbieta Zapendowska, Katarzyna Winiarska, Jan Zdziarski i Andrzej Głowacki. Zajęcia warsztatowe i koncerty konkursowe odbywać się będą w Centrum Kultury „Browar B.”, ul. Łęgska 28.
*** transmisję wideo „na żywo” z koncertów konkursowych będą mogli Państwo obejrzeć na Włocławskim Portalu Internetowym www.q4.pl. Transmisja będzie przeprowadzona w postaci streamingu wideo.
Lista wszystkich uczestników XXIII Finału Turnieju Poezji Śpiewanej:
Monika Adamiec – Rzeszów
Zofia Banaszak – Poznań
Grzegorz Bukowski – Brzeg
Karolina Curzydło – Limanowa
Dominika Dobrosielska – Ciechocinek
Dominika Handzlik – Czechowice Dziedzice
Maria Ilczyna – Zgorzelec
Żaneta Klingbeil – Koszalin
Aleksandra Lechocińska – Przemyśl
Olga Lisiecka – Piotrków Trybunalski
Olga Malinowska – Ostrołęka
Magdalena Nawrotek – Puławy
Michał Orłowski – Elbląg
Magdalena Pamuła – Przemyśl
Elwira Pączek – Starogard Gdański
Katarzyna Rajewska – Zduńska Wola
Natalia Sisik – Siedlce
Marlena Siwa – Żary
Joanna Skęczek- Bielsko-Biała
Paulina Statucka – Poznań
Ewelina Szalińska – Police
Elżbieta Zajko – Białystok
Joanna Zych – Głuchołazy
Do zobaczenia we Włocławku!