XXVIII Finał Turnieju Poezji Śpiewanej

slider-ftps-2019

Od 28 lat Włocławek jest gospodarzem najważniejszej imprezy tego nurtu w Polsce. Finał odbywa się w ramach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To najbardziej prestiżowe wydarzenie muzyczne w naszym mieście.

Czwartek 6 czerwca – warsztaty i próby z Katarzyną Winiarską, Elżbietą Zapendowską, Janem Zdziarskim i Andrzejem Głowackim

Piątek 7 czerwca o 17.00 i 19.00 – dwa koncerty konkursowe 28. FTPŚ. Młodych wokalistów z całej Polski oceniać będzie jury w składzie: Teresa Drozda, Lech Śliwonik, ojciec Wacław Oszajca, Marcin Partyka, Paweł Ruszkowski. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w „Browarze B.”.

Sobota 8 czerwca o 21.00 na dziedzińcu Browaru B. „Dobry koncert”! Wystąpią laureaci Finału oraz Magda Umer i Mumio w teatralno-muzycznym spektaklu “Przybora na 102”!

Na scenie spotykają się trzy artystyczne temperamenty – Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Jest więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco. Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, a całość jest wspaniale wzbogacona muzycznie przez oryginalne trio. Teksty Mistrza Jeremiego są przeplatane szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Wszystko pięknie z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane.

Gospodarzem wieczoru będzie Sambor Dudziński (laureat Finału w 1992, 93, 94 roku), a koncert reżyseruje Andrzej Głowacki.
Bilety po 75 zł w przedsprzedaży (do 31.05.2019) i 90 zł (od 1.06.2019).


Dofinansowano ze środków

mkidn


wloclawek

belka-kuj-pom


fundacja-anwil-dla-wloclawkaDofinansowano z grantu Fundacji “ANWIL dla Włocławka”

Sponsorzy

anwil


aleksander


mpwik

bit


gaspol


mpec

food-gallery


mlyn


saniko

Pozostałe aktualności

baner-browar
Komunikat!
baner-poezja2020-2
XXIX FTPŚ – koncerty konkursowe odwołane

Komentowanie jest zamknięte.