Z Kolbergiem na szlaku – „Odpoczno”

slajder 1920 x575 ckbb z Kolbergiem

W tym roku  Klub „Stara Remiza” rozpoczyna nowy cykl koncertów, poświęcony muzyce ludowej naszego kraju, który będzie nosił tytuł „ Z Kolbergiem na szlaku”. W pierwszym wydarzeniu nowego przedsięwzięcia, które odbędzie się już 15. marca o godz. 18.00, wystąpi zespół „Odpoczno”.

Zespół powstał w 2014 roku, złożony jest z doświadczonych łódzkich muzyków. Wspólnym mianownikiem dla członków zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa łączy współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania.

Zespół występuje w składzie: Joanna Gancarczyk – śpiew, basy, Marcin Lorenc – skrzypce, Marek Kądziela – gitara, efekty, Piotr Gwadera – dżaz, bębenek.

ODPOCZNO jest laureatem Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia “Nowa Tradycja” 2015.
W 2018 roku jako jedyny zespół z Polski zaprezentował się na najważniejszych międzynarodowych targach world music na świecie – WOMEX 2018 w Las Palmas de Gran Canaria na Wyspach Kanaryjskich. W marcu 2018 roku nakładem wydawnictwa Audio Cave ukazał się debiutancki album zespołu i od razu został okrzyknięty jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych roku 2018!

 

Serdecznie zapraszamy do wyruszenia z nami w niezapomnianą podróż po polskiej kulturze ludowej!

Bilety: 20 zł do nabycia w Klubie „Stara Remiza” CK „Browar B.” i na biletyna.pl
Miejsce: Klub „Stara Remiza”, ul. Żabia 8

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.