“Z wizytą u Artystów” – Jerzy Jabczyński

106105464_2707152349563418_4975263370465033370_n

Zwykle z twórczością artystów spotykamy się w galeriach. Jednak wielu z nas ciekawi, jak wygląda miejsce, w którym te dzieła powstają. Czy jest to pracownia, w której panuje artystyczny nieład, czy może pedantyczny porządek. Może mały pokój w jednym z bloków, a może to łąka lub malowniczy ogród. Okres izolacji nie pozwalał nam odwiedzać galerii, ale stał się pretekstem do zapytania co słychać u artystów. “Z wizytą u Artystów” to cykl, w którym twórcy z Włocławka i okolic zapraszają nas do swoich miejsc pracy. Dzielą się z nami nie tylko tajnikami procesu twórczego, ale również swoim światopoglądem i podejściem do życia, także w kontekście pandemii.

Jako pierwszy do swojej pracowni wpuścił nas Jerzy Jabczyński, którego wirtualna wystawa „Smoki” jest obecnie prezentowana na naszej stronie internetowej. Można ją oglądać do 27 czerwca.
Jerzy Jabczyński urodził się w 1979 r. we Włocławku. W 2004 r. ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom w Pracowni Biżuterii i Pracowni Malarstwa. Brał udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Miał 5 wystaw indywidualnych. W 2002 r. otrzymał Grand Prix, Nagrodę Ministra Kultury na 11. Międzynarodowym Przeglądzie Form Złotniczych w Legnicy, a w 2008 r. wyróżnienie na I Triennale Malarstwa, w konkursie na obraz o tematyce zwierzęcej w Chorzowie. Jego prace znajdują się w zbiorach: Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Galerii Sztuki w Legnicy, Galerii YES w Poznaniu, Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku, Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku. Na co dzień pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku oraz zajmuje się działaniami ilustracyjnymi w formie malarskiej i rzeźbiarskiej.

Pozostałe aktualności

medale
Deszcz medali
baner-konkurs koled
Konkurs wokalny “Śpiewajcie i grajcie mu”

Komentowanie jest zamknięte.