Zaprogramujemy twoje dziecko na sukces

baner_a_4b

Pod takim hasłem Twój Robot Włocławek organizuje wraz z Centrum Kultury “Browar B.” bezpłatne zajęcia pokazowe w ramach Dnia Otwartego w Centrum Kultury, które odbędą się w najbliższą niedzielę (8 września) w godz. 13:00-15:00 w Sali Kameralnej “Browaru B.”

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – słowa Konfucjusza, to motto, jakie przyświeca organizatorowi kursów z robotyki i programowania dla dzieci z klas I-V szkół podstawowych z terenu Włocławka i powiatu włocławskiego, czyli firmie Twój Robot Włocławek. Takie podejście, to gwarancja sukcesu, jeśli chodzi o zajęcia dla dzieci – szczególnie w zakresie nauki programowania.

– Podczas programowania dzieciaki uczą się analitycznego myślenia, rozkładają każdy ruch robota i problem, z którym się spotkają na czynniki pierwsze – bo to pomaga zrozumieć na czym polega programowanie. W odpowiednim programie uczą się zapisywać to, co robot ma wykonać. Jednak zanim zaprogramują robota w taki sposób, żeby ostatecznie wykonał wszystkie zadania, to podczas prób muszą obserwować, co robot zrobił nie tak, jakby tego chciały. Co za tym idzie muszą korygować wcześniej zapisany program lub jakieś jego parametry. To uczy logicznego myślenia – mówi Aneta Kubiak, właścicielka Twój Robot Włocławek.

Zatem „Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” jest kluczem wykorzystywanym podczas zajęć z robotyki i programowania, uczącym logicznego myślenia. Logiczne myślenie natomiast jest kluczem do sukcesów w życiu każdego człowieka.
Ale zajęcia z robotyki i programowania uczą jeszcze czegoś więcej.

– Dzieci budują roboty z klocków, więc uczą się wyobraźni przestrzennej, rozwijają zdolności manualne i koncentrację. Warto dodać, że robią to w zespołach dwuosobowych, a niektóre zajęcia wymagają od dzieciaków współpracy nawet całej grupy, żeby zrealizować założony cel – czyli uczestnicy kursu uczą się też pracy zespołowej. Pamiętamy też o tym, że mamy do czynienia z dziećmi, więc na każdych zajęciach jest czas, by zbudowanymi i zaprogramowanymi robotami trochę się pobawić, np. zorganizować konkursy, w których rywalizują roboty uczestników – dodaje Rafał Maślanka, instruktor w Twój Robot Włocławek.

Zajęcia z robotyki i programowania w ramach kursu rocznego (16 warsztatów) i odbywają się w dwóch przedziałach wiekowych: 6-8 lat (zajęcia trwają 1,5 godz.) i 9-12 lat (2 godz. 15 min.). Dzieci podzielone są na grupy liczące 10-14 osób. Przeznaczone są zarówno dla dziewcząt i chłopców.
Docelowo w CK Browar B kursy planowane są w soboty od godz. 10:00 (6-8 lat) i od godz. 11:45 (9-12 lat). Na razie zapraszamy w najbliższą niedzielę na bezpłatne pokazy w godz. 13:00-15:00.
Więcej szczegółów na stronie www.twojrobot.pl/wloclawek

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.