Ziemia to za mało – gra Terraformacja Marsa

taktyk mars www

Pierwsze lądowanie na Marsie. Łazik “Perseverance” przekazuje od dane, które być może pomogą nam, ludziom, zamieszkać na Czerwonej Planecie. A może kolonizacja będzie wyglądać dokładnie tak, jak w tej grze?

Terraformacja Marsa stała się natychmiast po wydaniu przebojem. Wizja marsjańskiego żywota pochłonęła dziesiątki tysięcy graczy na całym świecie. Od momentu ukazania się gry w 2016 roku powstało aż 6 dodatków! Któż nie chciałby zobaczyć, jak pustynna planeta zamienia się w drugą, przyjazną człowiekowi, Ziemię.

W Terraformacji Marsa gracze siadają za sterami wielkich korporacji, które starają się stworzyć na Marsie warunki do życia. W tym celu muszą podnieść poziom tlenu i temperaturę na Czerwonej Planecie do wartości pozwalających na funkcjonowanie istot żywych. Dodatkowo muszą zadbać o odpowiednią ilość oceanów na powierzchni planety. Kiedy wszystkie trzy wskaźniki osiągną odpowiedni poziom, gra kończy się i podliczane są punkty.
Trzon rozgrywki opiera się na zarządzaniu zasobami i zagrywaniu licznych kart. Wynalazków i projektów rozwoju planety jest mnóstwo. Zasoby, jakimi dysponują gracze, to oczywiście pieniądze, a ponadto stal, tytan, roślinność, energia i ciepło. Sens gry to szukanie zależności między kartami, odpowiednia strategia wstawiania określonych obszarów na planszę i umiejętne dysponowanie zasobami. Koniec gry uzależniony jest od momentu spełnienia trzech warunków terraformacji Marsa, czyli dotlenieniu planety, położeniu wszystkich oceanów oraz najwyższej wartości na termometrze (pamiętajmy, że na Czerwonej Planecie temperatura waha się między -60 a -120 stopni Celsjusza).

Gra jest dość długa, ale kończy się zazwyczaj w momencie, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki zmęczenia. Potyczka zawsze daje satysfakcję, nie tylko z wygranej, ale również z potęgi własnej korporacji. Projekty na kartach są bardzo interesujące i zawsze kusi, by odkryć ich jak najwięcej.

Popularność Terraformacji nie dziwi, bo to klasyczne połączenie ekonomii i strategii w warunkach kosmicznych. Fantastyka w zestawieniu z nauką i planami ludzkości. Rewelacyjna zabawa i wyjątkowy klimat rozgrywki. Polecamy!

Czas gry: 120-180 minut
Liczba graczy:
Wiek: 11+

Pozostałe aktualności

baner-czar-operetki
Artes Ensemble – „Czar operetki”
98164685_176022647077331_2157446606327119872_n
Kasa otwarta

Komentowanie jest zamknięte.