Zimno na zewnątrz, gorąco na planszy!

taktyk frozen www

Początek zimy, mróz, śnieg, mikołajki, Boże Narodzenie i prezenty, czyli wszystko to, za co dzieci kochają ten grudniowy czas!

W takiej otoczce, przy braku mroźnej i białej aury dobrze znanej starszemu pokoleniu, przedstawiamy zestawienie gier zimowych w klimatach znanej i lubianej przez najmłodszych (i nie tylko) animacji „Kraina Lodu” (ang. „Frozen”).

Wraz z Elzą, Anną, Olafem i innymi bohaterami kasowego filmu, zabierzmy naszych milusińskich we wspaniały i śnieżny świat mroźnej krainy i gier planszowych, odciągając ich choć na chwilę od ekranów komputerów, tabletów i telefonów komórkowych.

Pierwszą z omawianych gier w stylizacji „Krainy Lodu” będzie „Monopoly Junior Frozen”. Jest to znana dobrze gra „Monopoly” przystosowana dla potrzeb najmłodszych, z ładnymi grafikami przenoszącymi dzieci do krainy Elzy. Będziemy się tu ścigać, odmrażać znane miejsca z filmu, odkrywać karty szans i poruszać się po królestwie lodu ślicznymi figurkami Elzy, Anny i Olafa. Jest to gra dla 2 do 3 graczy.

Kolejną pozycją, tym razem ćwiczącą pamięć i skupienie naszych pociech, jest gra „Memo Frozen”. Odkrywamy w niej zakryte kafelki z ilustracjami i szukamy par. Proste zajęcie, ale przynoszące dużo frajdy.

Dla osób szukających maksymalnej prostoty w grze polecamy klasycznego „Chińczyka” pt. „Frozen Pop Up Game”. Uderzamy w lodową kopułę, pod którą skrywa się kostka i biegniemy do „domku” o tyle pól na planszy, ile oczek wyskoczyło na kostce.

Pozostając przy klimatach uderzania w różne obiekty, „Kraina lodu” doczekała się też swojej wersji „Boom boom” – gry na spostrzegawczość i szybki refleks. Na przyjaznej dla dzieci planszy odkrywamy kolejne karty bohaterów i czaimy się, aby być pierwszą osobą, która uderzy w dzwonek na środku, kiedy tylko karty wskażą nam wymaganą konfigurację. Zwłaszcza fani gry „Halli Galli” będą zachwyceni.

Termometr za oknem na minusie, ale przy planszy temperatura tylko rośnie! Miłego grania!

Pozostałe aktualności

baner-gesicki
Recital Wojtka Gęsickiego
ferie-2020-1080x323c
Ferie Browerie

Komentowanie jest zamknięte.