Wystawa Izabeli Skierskiej i Magdaleny Solich

zaproszenie Skierska Solich

Centrum Kultury „Browar B.” serdecznie zaprasza 5 grudnia o godz. 18.00 wszystkich miłośników sztuki na otwarcie wystawy dwóch młodych artystek: Izabeli Skierskiej oraz Magdaleny Solich. Obie są absolwentkami toruńskiego Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Tematem obrazów Izy Skierskiej jest przestrzeń. Inspiracją do powstania prac była wędrówka i odnajdywanie się w nowych okolicznościach podczas pobytu na studiach w Toruniu. Mieszkając w wielu miejscach, obserwując otoczenie, a w szczególności zniszczone klatki schodowe toruńskich kamienic, powstała pewna wizja. To ona stała się tematem pierwszych fotografii, które zostały uwiecznione na obrazach w nietypowy sposób. Rzeczywistość została tak zdeformowana, by główną rolę w jej odbiorze odgrywały kolor i przestrzeń, szare wnętrza nabierają onirycznego charakteru.

Tematem prac Magdaleny Solich jest natomiast afirmacja życia i natury, pozytywne nastawienie, ciekawość świata oraz radość z życia i docenianie go. Formy inspirowane są mikroskopowymi zdjęciami roślin i kropli wody układającymi się w różne kształty.

Wszystkie prace zostały namalowane na żółtych podmalówkach, każda ma inny odcień. Barwa żółta symbolizuje energię, światło, ciepło oraz radość, dobroć i szczęście. Część prac to duże formy o podobnych wielkościach w monochromatycznej kolorystyce. Takie zestawienie daje efekt spokoju i łagodności, oddaje charakter miejsc. Inne natomiast są pełne form o zróżnicowanych rozmiarach i bardzo kontrastowych barwach. Efektem jest atmosfera miejsc pełnych życia, energii i radości.

Wystawę będzie można oglądać od 5.12.2015 do 25.01.2016 od wtorku do piątku w godz. 10-18 oraz w sobotę i niedzielę w godz.14-18.

Galeria zdjęć:  Link

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.