Akademia Prawa dla Dzieci i Młodzieży “Parafka”

baner-parafka-ostatni

To ostatnie dni na przesłanie deklaracji udziału w warsztatach z edukacji prawnej dla dzieci i młodzieży.
Przesłanką uruchomienia tego projektu jest m.in. przeświadczenie, iż kultura człowieka ma wymiar wielopłaszczyznowy. Jednym z jej aspektów jest znajomość prawa oraz stosunek do obowiązującego systemu prawnego.
Kształtowanie postaw obywatelskich, także poprzez wpajanie szacunku do prawa, to jeden z najważniejszych obowiązków jaki mamy wobec młodego pokolenia.

Akademia ma na celu budowanie i rozwój świadomości prawnej dzieci i młodzieży. Zadaniem wykładów i warsztatów o różnorodnej problematyce jest przygotowanie młodego pokolenia do odpowiedzialnego i bezpiecznego funkcjonowania w ramach reguł państwa prawa oraz zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w życiu społeczeństwa obywatelskiego. Szczególnie dużo uwagi Akademia poświęca zagrożeniom, które niesie ze sobą świat technologii informatycznych. Ta tematyka jest wyjątkowo istotna, albowiem żyjemy w czasach, w których internetowy obrót prawny stał się codzienną praktyką, także najmłodszych grup naszego społeczeństwa.

Adresatem zajęć są różne grupy wiekowe – począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na uczniach klas maturalnych.

Tematyka zajęć jest bardzo różnorodna. Opisy poszczególnych modułów szkoleniowych można znaleźć tutaj.

Obecnie kończy się nabór dzieci i młodzieży na warsztaty. Zajęcia będą nieodpłatne. Wszystkie osoby i podmioty zainteresowane udziałem w tym projekcie zachęcamy do wypełnienia i przesłania deklaracji, którą można pobrać poniżej. Deklarację można wypełnić elektronicznie. Prosimy ją przesłać na adres parafka@ckbb.pl w terminie do dnia 31 maja 2021r.


Pozostałe aktualności

slajder 1920 x575 ckbb Jarmark
Odpalamy święta we Włocławku
baner-warszty-rodzinne
Warsztaty rodzinne – ozdoby świąteczne
baner-wierszykarnia
“Wierszykarnia” w nowej formule

Komentowanie jest zamknięte.