Afryka

Korzenie tańca jazzowego sięgają Afryki, gdzie słowo „jazz” oznaczało m.in.: siłę, ekspresję, dynamikę. Jazz – to jedna z najpopularniejszych technik tanecznych, która nieodłącznie kojarzy się konwencją teatru muzycznego. Dodatkowo zawiera mieszankę tradycji /taniec klasyczny/ i technik etnicznych. Charakterystyczne cech jazzu to: pulsacja swingowa, kształtująca indywidualny, wewnętrzny rytm oraz policentryzm – czyli izolacje poszczególnych części ciała, tak naturalne dla tańców afrykańskich .

Technika

Jazz jest jedną z najtrudniejszych technik tanecznych. Podczas zajęć uczestnicy poprawiają swoją kondycję fizyczną, zyskują lepszą koordynację i elastyczność własnego ciała.. Tylko systematyczna praca pozwala na zwiększenie poziomu technicznego i artystycznego w efekcie czego powstają układy taneczne, charakteryzujące się płynnością ruchów. Dopiero w późniejszym etapie zajęcia uczą  wyrażania różnorodnych emocji w tańcu.

Taniec „mówi”

Jazz to fuzja różnych technik tanecznych. Te różnorodne wpływy zaowocowały niezwykłym wachlarzem możliwości ruchowych zapewniających radość tańca, a także znakomity efekt wizualny. To technika taneczna stworzona do wyrażania emocji i ekspresji na scenie. Oglądając układy jazzowe mamy wrażenie, że tancerze „płynąc ruchem”  dają obraz lekkości poruszania się. Różnorodność ruchów, synchronizacja ciała w muzyce i wyrażanie emocji –

to jedne z bardziej oryginalnych sposobów „mówienia” przez taniec.


Adresat Dzieci od lat 12, młodzież
Zapisy Możliwość zapisu na zajęcia
Termin zajęć Środa godz. 17:30 – 19:00
Piątek godz. 17:30- 19:00
Koszt 60zł / miesiąc

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW – TAKT


Karolina Nowakowska-instruktor

Instruktorka i choreograf tańca nowoczesnego oraz założycielka zespołu Happy Feaet. Z tańcem związana jest od 10. roku życia.. Ukończyła kurs instruktora w zakresie form tanecznych: disco dance, disco freestyle, street dance show, organizowany przez Fundację Talent CDZ w Poznaniu oraz  kurs kwalifikacyjny na instruktora tańca jazzowego, organizowany przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Swoje umiejętności doskonaliła na warsztatach u takich choreografów jak: Piotr Jagielski, Jacek Wazelin, Natalia Madejczyk, Anna Youya. Jest absolwentką Studium Tańca Nowoczesnego w Gdyńskiej Szkole Artystycznej. „Bez systematyczności i dobrych chęci nic się nie uda. Od moich tancerek wymagam pasji, odrobiny serca – i po prostu tańcz!”- tak mówi Karolina Nowakowska.


Aleksandra Seroczyńska – instruktor wspierający/warsztaty

Tancerka z wieloletnim stażem, instruktor, choreograf, szkoleniowiec. Jest tancerką profesjonalnego zespołu jazzowego Sway pod kierunkiem Anny Wielogórskiej. Specjalizuje się w tańcu jazzowym oraz doskonale porusza w stylach: modern, disco dance i hip hop. Chętnie korzysta  technik tańca klasycznego czy salsa shine. Prowadzi cykliczne warsztaty jazzowe dla wielu grup dziecięcych i młodzieżowych.