Arcydzieła w guziczkach – wystawa prac Janiny Gralak

slajder 1920 x575 ckbb J Gralak

Fascynacja wielkimi mistrzami malarstwa, takimi jak Picasso czy van Gogh, motywami japońskimi oraz pasja „malowania” świata guzikami, zaowocowały serią nietypowych i ciekawych w swym wyrazie artystycznym prac.

Zapraszamy do artystycznego świata Janiny Gralak.

Urodzona w 1943 roku, w malowniczym Kowalu, mieszkanka Włocławka. Jej życie artystyczne to podróż przez różne formy wyrazu, które doprowadziły ją do odkrycia niezwykłej pasji – tworzenia obrazów z kolorowych guzików.
Rozpoczynając od rękodzielnictwa, szydełkowania i haftu, poprzez rysunek i malarstwo, nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu.

Janina wspomina, że jednym z jej inspiratorów i przewodników po świecie jest Mariusz Konczalski, instruktor sztuki, który nie tylko wspiera i pomaga rozwijać jej talenty, ale także nieustannie dopinguje na każdym etapie rozwoju do dalszej pracy i poszukiwań. Jego wsparcie i umiejętność motywacji są, jak sama określa, nieocenione i pomagają przezwyciężać wszelkie trudności i wątpliwości.

Dzięki wrażliwości artystycznej i niezłomnej determinacji, Janina Gralak jest artystką, która stale rozwija i ulepsza swój warsztat, a oryginalnością i kreatywnością przyciąga miłośników i entuzjastów sztuki.

Na swojej wystawie Janina Gralak pokazuje około 30 obrazów, inspirowanych dziełami takich wielkich światowych artystów z minionych epok, jak np: Leonardo, Vermeer, Picasso, Matisse, Klimt, Łempicka, Miro itd. Zobaczyć można prace, do zrobienia których używa się drobnych materiałów plastikowych, guzików, korali, broszek, klocków, klamerek, zabawek itp, zbieranych przez wiele osób, nawet przez dziesięciolecia.

Wernisaż: 19 kwietnia, godz. 18.00, CK „Browar B.”, Galeria Sztuki „Beczkownia”. Wstęp wolny.
Wystawę będzie można oglądać do 8 czerwca tego roku.
Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, 11.00 – 18.00, sobota, 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30).
Miejsce: Centrum Kultury „Browar B.”, Galeria Sztuki „Beczkownia”, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego)


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.