Autoportret ANImalistyczny – wystawa rzeźb i obiektów Anny Wysockiej

slajder 1920 x575 ckbb A Wysocka

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rzeźb i obiektów Anny Wysockiej pt. „Autoportret ANImalistyczny”

Anna Wysocka urodziła się 9 czerwca 1975 roku w Toruniu. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od 1999 roku pracuje w Katedrze Malarstwa na ww. wydziale, obecnie na stanowisku profesora. Zorganizowała czterdzieści wystaw indywidualnych, uczestniczyła także w ponad sześćdziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. W 2004 roku, po wejściu Polski do Unii Europejskiej, jako pierwsza Polka prezentowała swoje dzieła w Parlamencie Europejskim.
Za działalność artystyczną otrzymała kilkanaście nagród i wyróżnień. Tworzy obrazy, obiekty, rzeźby, płaskorzeźby oraz rysunki w technikach własnych, które znaleźć można na stronie internetowej: www.annawysocka.com.pl.

Jej najnowsza wystawa pt. „Autoportret ANImalistyczny” jest przede wszystkim hołdem złożonym zwierzętom. Wyraz zachwytu nad ich pięknem i majestatem artystka zapisała w metalowych rzeźbach z cyklu „Łby” oraz drewnianych pt. „Rogate”. To jednocześnie protest przeciwko bestialskiemu unicestwianiu zwierząt, chociażby podczas polowań, wyczuwalny w obiektach pt. „Afryty”. Autorka przypisuje zwierzętom rolę medium pomiędzy (jej) światem duchowym i materialnym, tworząc „maski”, „totemy żałobne” oraz „berła szamańskie”. W kształty nawiązujące do zwierzęcych głów, napiętnowanych znaczeniami emocjonalnymi, sakralnymi i magicznymi, wpisuje autoportret.

Wernisaż: 15 grudnia, godz. 17.30, CK „Browar B.”, Galeria Sztuki „Suszarnia”. Wstęp wolny.

Wystawę będzie można oglądać do 11 lutego 2024 r.
Bilety: 2 zł, katalogi: 5 zł/szt., kasa CK „Browar B.”.
Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30).
Miejsce: Centrum Kultury „Browar B.”, Galeria Sztuki „Suszarnia”, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego).


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.