Dni Włocławka 2019

Baner www 2

Zapraszamy na święto naszego miasta. Koncerty m.in. Zakopower i Lao Che, Włocławski Jarmark, przedstawienie w teatrze, będą atrakcje dla dzieci i wiele więcej…

15 czerwca

I Włocławski Przegląd Seniorskich Zespołów Wokalnych w Starej Remizie

Przegląd ma na celu popularyzowanie działań artystycznych seniorów, rozwijanie ich kreatywności, inspirowanie amatorskiego ruchu artystycznego seniorów oraz wymianę doświadczeń między zespołami artystycznymi. Zespoły seniorskie, zaprezentują się w dwóch kategoriach: zespoły a cappella oraz zespoły z akompaniamentem. Jury powołane przez organizatorów oceni: muzykalność, interpretację, ogólny wyraz artystyczny. Wstęp wolny. Godz. 11.00-14.00

15 i 16 czerwca
Festiwal Smaków Food Trucków na Bulwarach

Plac Zabaw na Bulwarach dmuchane zjeżdżalnie, animacje dla najmłodszych z WIKĄ


Włocławski Jarmark na ulicy 3 Maja
. Po raz dwunasty kilkudziesięciu wystawców z całej Polski oferować będzie ceramikę i biżuterię artystyczną, rękodzieło i tradycyjne jadło. Na włocławskim deptaku każdego roku stają kramy z wyrobami z wikliny, kolekcjonerskimi, decoupage, koronkami, dłubankami, fajansem, metaloplastyką i różnego rodzaju wydawnictwami.

 

15 czerwca

Słońce, ty moje – zabawa plastyczna Galerii Sztuki Współczesnej na Placu Wolności

Inspiracją działań twórczych będzie gorąca gwiazda Układu Słonecznego. Nawiążemy także do symboliki słońca. Uczestnicy przy użyciu tektury, kolorowego papieru i wstążek wykonają własne słońca, słoneczka.

Godz. 15.00-18.00

15 czerwca

Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje” na Starym Rynku

XI edycja letniej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”. Projekt ten ma na celu promocję sportu, ekologii i turystyki, jak również działalność edukacyjną, zwłaszcza w zakresie propagowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Dla większości młodych ludzi okres wakacji kojarzy się z beztroską i odpoczynkiem. Po trudach związanych z nauką przychodzi czas wytchnienia. Nie zawsze jest jednak tak, że wakacyjne przygody kończą się szczęśliwie. Brak odpowiedzialności oraz brawura, jak również przeświadczenie o wszechmocności przyczyniają się do bardzo wielu nieszczęść. Tak nie musi być ! Jeśli tylko w odpowiednim momencie dotrzemy z jasnym przekazem do młodych ludzi oraz ich rodziców, możemy zapobiec wakacyjnym tragediom. Organizatorzy przeprowadzą instruktaż dotyczący udzielania pierwszej pomocy, pokażą jak zachowują i czują się osoby „po spożyciu narkotyków oraz alkoholu” na specjalnym torze przeszkód. Dla najmłodszych będzie krótki konkurs dotyczący ekologii i zdrowego trybu życia. Na praktycznie każdego aktywnego uczestnika akcji czeka jakaś nagroda. Godz. 10.00-18.00

15 czerwca
Zakopower, Piersi i Zouzy na Bulwarach

Zakopower to przykład jednej z najbardziej błyskotliwych karier ostatnich lat w polskiej muzyce. Wszystkie albumy grupy skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułecki zdobyły w Polsce status Złotej Płyty, a “Boso” – potrójnej Platynowej Płyty. Zakopower to folkowa “dusza” obleczona rockowym “ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty. Grupa ma tysiące wiernych fanów. Jej koncerty są pełne energii i na długo pozostają w pamięci. Kto nie zna “Boso”, “Kiebyś Ty.”, “Tak ma być”, “Udomowieni” i wiele wiele innych, które goszczą nieustannie na pierwszych miejscach list przebojów.

Zouzy to wyjątkowa formacja kobieca. Cztery fantastyczne instrumentalistki oraz charyzmatyczna wokalistka Sabina Nycek, która swoim wykonaniem utworu Roar podbiła serca widzów VI edycji The Voice of Poland. Inspiracją dla zespołu były stylowe lata 70. oraz folkowe brzmienia gitar, które w połączeniu z popowym charakterem tworzą coś wyjątkowego.

Piersi to kapela rockowa powstała 35 lat temu! Twórczość Piersi charakteryzują prześmiewcze teksty, które zawsze dotykają ważnych i aktualnych kwestii społecznych, kulturalnych i politycznych w Polsce. Już na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, muzycy pokazali się jako zespół nietuzinkowy i bardzo charakterystyczny – mocne, punkowe brzmienie połączyli z tekstami poezji socrealizmu. Przez wiele lat liderem był Paweł Kukiz, dziś polityk. Największy jednak przebój przyszedł wraz z nowym wokalistą Adamem Asanovą. Ponad 102 miliony odtworzeń na youtube “Bałkanicy” robi wrażenie!

Godz. 17.00-23.00

 

16 czerwca

Przystanek Biblioteka” na Placu Wolności

Zabawy ruchowe i animacyjne dla dzieci, łamigłówki, gry planszowe, Bajkowe Koło Fortuny oraz Street Art.
Godz. 15.00-18.00

 

16 czerwca

Zrobię co zechce” w Tetarze Impresaryjnym

Bohaterem tej współczesnej komedii jest „człowiek nowych czasów”, który większość czasu spędza na zarabianiu pieniędzy, pochłanianiu najniższych form kultury pop lub zaspakajaniu potrzeb fizjologicznych. Jednak autor jak i aktorzy pozostawiają Widza w stanie niepewności… W przedstawieniu występują aktorzy Teatru Porywacze Ciał z Poznania, który jako jeden z pierwszych zaczął reagować na zmiany, które zaszły w polskim społeczeństwie po reformach przełomu lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Właśnie dlatego tak często Porywacze są nagradzani na wszystkich ważniejszych festiwalach w Polsce, a także w Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Austrii i Kanadzie. Rozrywka na najwyższym teatralnym poziomie w nastroju prowokacji myślowej, językowej i formalnej. Reżyseria i scenografia: Katarzyna Pawłowska, Maciej Adamczyk, światło: Maciej Dziaczko, występują: Katarzyna Pawłowska, Maciej Adamczyk. Godzina: 17.00. Bilety: 30 zł, 25 zł i 20 zł.

 

16 czerwca

Lao Che, Maleo Reggea Rockers i koncert „Piosenki naszego dzieciństwa” na Bulwarach

Maleo Reggae Rockers to legenda polskiego reggae, świetna forma muzyczna, występy na największych festiwalach w Polsce i na świecie, ponad 1000 zagranych koncertów na koncie. Ostatnio zespół obchodził Jubileusz XX-lecia i wprowadził formę koncertową w postaci swoich największych przebojów ze wszystkich płyt.

Lao Che to najważniejszy zespół sceny alternatywno-rockowej w naszym kraju. To wyjątkowe zjawisko na naszym rynku muzycznym ostatniego dziesięciolecia. Twórczość Lao Che nieco szokuje i prowokuje, ale też inspiruje i skłania do przemyśleń na temat natury ludzkiej. Zachwycają niekonwencjonalnym podejściem do muzyki, oryginalnymi tekstami i niezwykłymi aranżami. Na ich dorobek składa się siedem albumów, świetnie przyjętych przez krytyków i słuchaczy. Każdy z nich jest osobnym albumem koncepcyjnym, podporządkowanym osobnym wpływom, rytmom i stylistyce.

Piosenki naszego dzieciństwa” to koncert w wykonaniu włocławskich muzyków, na którym przypomną piosenki z popularnych programów telewizyjnych z lat 80-tych i 90-tych. Przede wszystkim usłyszymy przeboje z rozśpiewanego programu “Tik – Tak”. Koncert dla małych i dużych, którzy na pewno pamiętają takie piosenki jak: “Witaminki”, “Ogórek”, “Puszek Okruszek”, “Mydło wszystko umyje”, “Moja fantazja” i wiele, wiele innych.

Godz. 17.00-23.00

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.