Planszówkowe Nocne Granie – Kingdomino, czyli na podbój Paryża!

Nocne granie taktyk 2019 www

Chyba każdy w dzieciństwie spotkał się z grą w klasyczne domino. Kingdomino to specjalna planszówkowa wersja, w którą rozpoczynają się mistrzostwa Polski i świata. Turniej eliminacyjny w Taktyku, a finał… w stolicy Francji.

Trzeba naprawdę nieprzeciętnego umysłu, by wykorzystać tak oklepany i wydawać by się mogło nieciekawy motyw do stworzenia gry planszowej zasługującej na miano prestiżowej nagrody Spiel des Jahres.
Kingdomino to obsypana nagrodami gra kafelkowa. Pozwala wcielić się nam we władcę, który rozbudowuje swoje królestwo o kopalnie, pola, lasy, a nawet bagna. Jest szybka, logiczna i posiada sprawiedliwą zasadę kolejności ruchu w kolejnej turze, która niweluje efekt kuli śnieżnej. Jednak bajkowa stylistyka jest nieco iluzoryczna – gra bywa mocno wymagająca i właśnie dlatego uzyskała ogromną sympatię graczy. Również w Polsce, o czym świadczy liczba ponad 60 zgłoszonych turniejów. Zwycięzca eliminacji w Taktyku awansuje do ogólnopolskiego finału.
Nie tylko jednak rywalizacja jest ważna.
Nocne granie to kolejne już spotkanie sympatyków planszówek i amatorów spędzania czasu w nieco alternatywny sposób – wspólnie i wesoło. Stąd specjalnie na ten długi wieczór wielka paczka-niespodzianka z nowościami Naszej Ksiegarni. Podobno niektóre z nich są idealne na rozpoczynające się zaraz wakacje.
Do zobaczenia!
I pamiętajcie o Paryżu 🙂

sobota, 15 czerwca, g. 18.00 – 5.00

klub gier planszowych Taktyk, Centrum Kultury Browar B, ul. Łęgska 28

bilety 12 zł

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.