Dobry Koncert: Wojtek Mazolewski Quintet

mazolewski 1080

Wojtek Mazolewski jest pierwszą polską gwiazdą młodego jazzu, która przedarła się do masowej popkultury. To zasługa nie tylko efektownej i porywającej muzyki, jaką tworzy z grupami Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet, ale również jego osobowości i uroku. Kobiety go uwielbiają, faceci podziwiają, a na koncerty przychodzą tłumy. Wojtek Mazolewski w swojej twórczości łączy inspiracje, nie ograniczając się w nich jedynie do jazzu.

Grupa zadebiutowała cztery lata temu albumem “Smells Like Tape Spirit”, za którą otrzymała Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego “Mateusze 2011”. Zachęceni sukcesem, jeszcze w tym samym roku wydali kolejną płytę – “Wojtek w Czechosłowacji”, z której utwory Listę Przebojów Trójki okupowały przez 41 tygodni.

Płyta “Polka”, trzecia w dorobku zespołu, ukazała się na rynku 14 listopada 2014 roku. Muzyka proponowana przez kwintet to swego rodzaju pamiętnik wędrowca, stąd m.in. tytuły utworów: “Paris”, “Berlin” czy “Bangkok”. Album łączy tradycję z nowoczesnością, prezentując dawne, ale też nowe utwory, jednak w niecodziennych aranżacjach. Singiel “Get Free”, cover grupy Major Lazer, trafił do notowania Listy Przebojów “Trójki” prawie na dwa miesiące przed premierą i utrzymał się w zestawieniu cztery tygodnie.

To niejedyny zresztą cover na płycie. Znajdziemy tam również “Bombtrack” Rage Against The Machine oraz “Heart-Shaped Box” Nirvany. Uwagę przyciąga okładka albumu – widzimy na niej Małgorzatę Braunek z 1966 roku w obiektywie mistrza fotografii Tadeusza Rolke.

Złotą płytę za album “Polka” Wojtek Mazolewski Quintet (w składzie: Wojtek Mazolewski, Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok, Kuba Janicki) otrzymał podczas koncertu inauguracyjnego festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

14-koncertowa trasa jest podziękowaniem dla fanów. Album “Polka” otrzymał status złotej płyty, co bardzo rzadko zdarza się zespołom jazzowym. Wojtek Mazolewski Quintet wydaje “Polkę” na płycie winylowej.
Podczas koncertu w “Browarze B.” 21 listopada o 19.00 będzie można usłyszeć repertuar z “Polki”, ale także niespodzianki z poprzednich płyt.

Bilety po 30 zł w “Browarze B.” pon.-pt. 10.00-18.00, w Empiku i na www.ebilet.pl.

Sponsorem cyklu DOBRY KONCERT jest GRUPA ENERGA www.energa.pl

 


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.