Mądry dorosły czyta dzieciom

czytanie

„Poczytaj mi bajeczkę” to interdyscyplinarne zajęcia dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. Ich istotą jest wyrobienie u dzieci nawyku słuchania ze zrozumieniem i zachęcenie do pokazywania ruchem, miną, gestem, obrazem opowiadanego lub czytanego przez prowadzącą tekstu.


Pod pretekstem odtwarzania bajki w gestach i pozach dzieci rozbudzają swoją wyobraźnię, poprawiają koordynację wzrokowo – ruchową, a przede wszystkim wyzwalają naturalną dziecięcą ekspresję ruchową i spontaniczność zachowań. Pozbywają się niechęci do wykonywania ćwiczeń fizycznych w określonych zadaniach, ponieważ dzieci bawiąc się chętniej wykonują polecenia dydaktyczne, uspołeczniają się i uczą się samodzielnie razić sobie z emocjami.
Ponadto głośne czytanie nie tylko wyrabia nawyk sięgania po książki, ale również kształtuje dobre zachowania w prawdziwym życiu, pokazuje właściwe wzorce, przekazuje wiedzę o świecie i pobudza chęć jego poznawania, rozwija wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia oraz buduje więzi między dzieckiem, a dorosłym. Korzyści jest mnóstwo. Dlatego właśnie Centrum Kultury „Browar B.” wychodzi z propozycją wspólnego czytania dzieciom. Zapraszamy wszystkich dorosłych z dziećmi w wieku 0-4 lat.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 listopada 2015 r. o godz. 16.00
Zajęcia odbywać się będą w specjalnie przygotowanym dla maluchów pomieszczeniu we wtorki w godz. 16.00 – 18.00.
Koszt – 50 zł miesięcznie.

W świat bajecznych opowieści uczestników wprowadzać będzie Jowita Sorel – dyplomowany doradca rodziców zastępczych, swoją ogromną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną zdobywała pracując w domu dziecka oraz w Stowarzyszeniu Zastępczego Rodzicielstwa. Bajki tworzy i opowiada od zawsze, zapisuje od 1999 roku. W listopadzie 2013 roku wydała zbiór bajek i opowiadań dla dzieci i niektórych dorosłych, pt.”W czasie deszczu pada. Baśnie, bajki i prawdy”. Twórczość Jowity Sorel została poddana weryfikacji zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym, przez najmłodszą część rodziny.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.