Dzień Sąsiada na Zazamczu – zapraszamy w sobotę 23 maja

dzien-sasiada-baner

Jak dobrze mieć sąsiada – o tym każdy wie. Dobre sąsiedztwo to podstawa do tego żeby w miejscu, w którym mieszkamy było przyjaźnie, swojsko i bezpiecznie. Dzień Sąsiada, to jedno z najsympatyczniejszych świąt, organizuje je już wiele miast w Polsce.
Po raz pierwszy 23 maja w godz. 13.00-17.00 zorganizujemy Dzień Sąsiada także we Włocławku, na osiedlu Zazamcze. Pomysł powstał również po sąsiedzku, jest to wspólna inicjatywa Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej i Klubu „Zazamcze”, które mieszczą się w jednym budynku.

Do organizatorów dołączyli również: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, 2-5 Hufiec Pracy i Portal Sceny Włocławek. Motto naszego dnia: dobre sąsiedztwo na „Zazamczu” to – kultura, szacunek i życzliwość. Pomysł spodobał się również Partnerom, a są nimi: Parafia św.Józefa, Spółdzielnia Mieszkaniowa Zazamcze, Klub Seniora „Zazamcze”, Młodzieżowa Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa, Kompleksowe Studio Urody Nicoll, Świetlica „Zachęta”, EuroHausNieruchomośći.

Dzień sąsiada to święto, które obchodzone jest od 2000 roku. Jego europejskimi prekursorami są Francuzi. Ustanowiony został z inicjatywy Europejskiej Federacji dla Lokalnej Solidarności. Jak twierdzą organizatorzy, w całej Europie osłabiają się więzi społeczne, a rosnący indywidualizm prowadzi często do wycofania ludzi z lokalnego życia. Dlatego warto przynajmniej w ten jeden dzień w roku zdobyć się na przyjacielski gest – zintegrować z sąsiadami, których widujemy od lat, ale nie mieliśmy okazji poznać bliżej.

Zapraszamy mieszkańców i sympatyków osiedla Zazamcze w sobotę 23 maja, godz.13.00-17.00  do Klubu „Zazmcze”  ul. Toruńska 87.

W programie m.in.:

Zazamcze czyta dzieciom, występy artystyczne, kiermasze i wystawy, strefa foto, warsztaty plastyczne i taneczne, dla dzieci: gry, zabawy podwórkowe, teatrzyk na trzepaku konkurs plastyczny; porady kosmetyczne, kącik zdrowej żywności, tablica dialogu, degustacje: swojskie ciasta, grochówka po sąsiedzku; wymiana książek i przydatnych przedmiotów.

dzien-sasiada-plakat2

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.