Gramy u siebie: Ola Szmidt

1080

Wyemigrowała z Włocławka 13 lat temu. Mieszka w brytyjskim Yorku. Wokalistka, pianistka, flecistka, kompozytorka i improwizatorka. Studiowała “Music Technology and Performance” w De Montfort University pod czułym okiem i uchem Dr John Richards (Dirty Electronics).

W 2012 była finalistą Konkursu “BOSS Live Loop Champsionship” w Birmingham. Specjalizuje się w samplowaniu “na żywo” z wykorzystaniem głosu, fletu, zabawek, instrumentów etnicznych i gitar. Uwielbia eksperymentować. Jak sama mówi “tworzy muzykę dla bezsennych marzycieli, nocnych marków i pożeraczy księżyca”. Ola współpracuje z “hitRECord.org” której założycielem jest Joseph Gordon- Levitt. Jej wokale, flety, zdjęcia i eksperymenty filmowe zostały zaprezentowane w programie: “hitRECord on TV” i kolaboracjach pomiędzy hitRECord z Levi’s i SONY. Ola studiowała improwizacje jazzową w ramach programu stypendialnego w prestiżowej Międzynarodowej Szkole Letniej w Dartington z legendarnymi “jazzmanami”: Keith i Julie Tippett. Gościnnie wystąpiła w nagraniach australijskiego zespołu Tailor Birds (neo-folk/electronica).
Koncert Oli Szmidt w ramach cyklu “Gramy u siebie” odbędzie się w sali kameralnej “Browaru B.” 30 kwietnia o 19.00. Bilety po 15 zł do nabycia w CK “Browar B.” ul. Bechiego 4 pn.-pt. 10.00-18.00.

 

Pozostałe aktualności

slajder Oblicza 2020 ckkb 1920 x 575
Oblicza Młodej Sztuki VII
baner-cudnolandia
Cudnolandia

Komentowanie jest zamknięte.