„Juliusz Cezar” w „Browarze B.”!

juliusz caesar Baner 1080

23 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Centrum Kultury „Browar B.” odbędzie się wyjątkowy spektakl w wykonaniu toruńskiej grupy „The Spinning Globe”. Przed włocławską publicznością artyści zaprezentują sztukę Williama Shakespeare’a „Juliusz Cezar” w ojczystym języku pisarza. Wstęp na spektakl jest bezpłatny. Wejściówki do odbioru w kasie CK „Browar B.” od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.

„The Spinning Globe” to studencki teatr szekspirowski działający pod auspicjami Katedry Filologii Angielskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2005 roku pod okiem Rogera Williamsa, byłego Inspektora do Spraw Edukacji Jej Królewskiej Mości oraz członka Królewskiego Stowarzyszenia Sztuk Pięknych, studenci wystawiają coroczne adaptacje sztuk Williama Shakespeare’a. Organizują także warsztaty i rozwijają się twórczo pracując również i nad nowszym repertuarem. Wszystkie przedstawienia odgrywane są po angielsku.
Do tej pory grupa wystawiła sztuki: All The World’s a Stage (autorska kompilacja najbardziej słynnych scen ze sztuk Shakespeare’a), Hamlet, Romeo i Julia, Kupiec wenecki, Burza, Wieczór Trzech Króli, Macbeth, Jak wam się podoba, Sen nocy letniej Poskromienie złośnicy Williama Shakespeare’a, Histeria Terry’ego Johnsona, Kobieta w ogrodzie Alana Aychbourne’a oraz Summersoft Henry’ego Jamesa.

Pozostałe aktualności

baner-poezja2020www
XXIX Finał Turnieju Poezji Śpiewanej
slajder Oblicza 2020 ckkb 1920 x 575
Oblicza Młodej Sztuki VII

Komentowanie jest zamknięte.