Konkurs plastyczny „Fajansowa bombka bożonarodzeniowa”

slajder-1920-x575-Konkurs-bombka

ICF Skarbiec Fajansu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Włocławka do udziału w konkursie plastycznym „Fajansowa bombka bożonarodzeniowa”.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, ICF – Skarbiec Fajansu zaprasza dzieci i młodzież z włocławskich szkół do uczestnictwa w konkursie na najpiękniejsze zdobienie bombki bożonarodzeniowej, inspirowanej motywem fajansu włocławskiego. Celem konkursu jest powrót do tradycji własnoręcznego wykonywania bombek bożonarodzeniowych i promocja fajansu jako dziedzictwa ceramicznego Włocławka i regionu.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:

  1. Uczniowie klas I – III szkół podstawowych,
  2. Uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych,
  3. Uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu bombki choinkowej w formacie przestrzennym dowolną techniką zdobienia (malowanie, wyklejanie itp.). Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do siedziby Skarbca Fajansu pracy plastycznej wraz z formularzem zgłoszeniowym. Prace należy złożyć najpóźniej 8 grudnia 2023 roku. W przypadku prac nadesłanych decyduje data wpływu.

W każdej kategorii wiekowej przewidziano po 3 nagrody rzeczowe dla najlepszych prac. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 14 grudnia 2023 r. o godz. 13.00.

Regulamin konkursu – Fajansowa bombka

Formularz zgłoszeniowy – Fajansowa bombka

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.