Lech Janerka we Włocławku!

lj

Muzyk, kompozytor, autor tekstów, legenda! Od 36 lat jest ambasadorem kultury i muzycznej awangardy. W sobotę 7 czerwca wystąpi we Włocławku na dziedzińcu Centrum Kultury “Browar B.” podczas koncertu galowego XXIII Finału Turnieju Poezji Śpiewanej.

Lech Janerka w 1979 roku założył zespół Klaus Mittfoch, z którym nagrał tylko jedną płytę „Klaus Mittfoch”, która została uznana przez “Tylko Rock” najlepszym albumem lat 80-tych. Później pod własnym nazwiskiem nagrywał jedne z najistotniejszych dla polskiego rocka płyty. Pisze ważne piosenki, z których wiele zostaje przebojami („Jezu, jak się cieszę”, „Konstytucje”, „Niewole”). Janerka wydaje albumy z niewymuszoną częstotliwością, ale zawsze kiedy zabiera głos staje się to wydarzeniem artystycznym. I prezentuje ironiczny i stoicki dystans. Poeta Lech Janerka? Sam zainteresowany bierze to w wielki cudzysłów. Wydany w ubiegłym roku tomik „Śpij aniele mój / Bez kolacji” i jubileusz 60. urodzin podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu z koncertem “Niekoniecznie jest źle” opartym na jego piosenkach ugruntowały miejsce Janerki wśród poetów rocka. – Wolałbym, żeby mnie nie było – mówi Janerka. Z goryczą, że jego teksty, zamiast odejść do lamusa, wciąż znakomicie komentują rzeczywistość.

Bilety na występ Lecha Janerki w ramach XXIII FTPŚ pod nazwąDobry koncert” – 40 złotych. Informacje, rezerwacje i sprzedaż biletów:  CK „Browar B.” ul. Łęgska 28 w godz. 8.00-15.30, w pon. i wt. 8.00-18.00. Możliwość rezerwacji telefonicznej – 54 427 02 44 lub mailowej: bilety@ckbb.pl, Klub „Zazamcze” ul. Toruńska 87 (pon.-pt. w godz. 8.00-18.00) i Klub „Stara Remiza” ul. Żabia 8 (pon.-pt. w godz. 8.00-20.00) oraz w Empiku ul. Pułaskiego 14 i na www.ebilet.pl.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.