“Z poezji obraz, z obrazu poezja…”

a3

Nowa wystawa fotograficzna w “Starej Remizie” jest efektem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Polskie Forum Fotograficzne – www.fotoik.pl utworzone przez Polski Portal Edukacyjny interklasa.pl oraz Fundację Polsko – Amerykańską PAFW. Organizatorzy zaproponowali miłośnikom fotografii zilustrowanie wierszy Jacka Cudnego, znanego poety publikującego m. inn. utwory poetyckie dla dzieci.

Jacek Cudny to autor wyjątkowy. Swój niewątpliwy talent do tworzenia rymowanek odkrył przez przypadek, przed imieninami swojej mamy, układając właśnie wiersz z tej okazji.
Jego prawnicze wykształcenie sprawia, że przemyca on w swoich wierszach dużo dojrzałych, a jednocześnie zabawnych treści. Wszystko to razem staje się często doskonałym materiałem edukacyjnym. Osoby, które zapoznały się z wierszami, określały Jacka Cudnego jako współczesnego Jana Brzechwę. Padały również porównania do Juliana Tuwima.
Na konkurs wpłynęło 200 prac. Te nagrodzone – ok.60 – zaprezentujemy na wernisażu w Galerii “Pod wieżą” w Klubie “Stara Remiza” na ul.Żabiej 8 – w piątek – 16 maja 2014 roku o godzinie 17.00. Główny organizator – Andrzej Sztuczka z Polskiego Forum Fotograficznego i Jacek Cudny zaprosili na wernisaż młodych aktorów i recytatorów ze Stowarzyszenia “Teatr Nasz”, aby go uświetnili, obok autora, swoimi interpretacjami konkursowych wierszy. Jednocześnie odbędzie się także mini – wystawa zdjęć uczniów ze szkoły SP 3 w Lipnie, a także ogólnopolski zlot fotografów.
Zapraszamy włocławian parających się literaturą lub fotografią oraz literaturą i fotografią do “Starej Remizy” 16 maja o 17.00

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.