„Marzyciele, konstruktorzy…”

dOMAŃSKA-1080

W Centrum Kultury „Browar B.” w Galerii Sztuki „Suszarnia” można oglądać prace Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej.

Artystka urodziła się w Łodzi, gdzie pracuje i mieszka do dziś. W 1972 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi (w 1996 r. przekształconą w Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). Zajmuje się rysunkiem, grafiką, kolażem i książką artystyczną. Obecnie pracuje na stanowisku profesora w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie prowadzi pracownię Ilustracji i Książki Artystycznej.

Prace artystki znajdują się w zbiorach: Biblioteki Narodowej w Warszawie, Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, Biblioteki Uniwersytetu Artystycznego w Tokio (Japonia), Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Kresów w Lubaczowie, Muzeum Okręgowym w Wałbrzychu, Muzeum Eugenio Granell w Santiago de Compostella (Hiszpania), Muzeum of King St. Stephan w Shekesfehever (Węgry).

Bohater prac Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej nieustannie podróżuje. Właściwie jest przez artystkę ciągle wrzucany w tajemniczą przestrzeń jak skazany na egzystencję wieczny pielgrzym. Ciągle też staje na granicy, pomiędzy, zostaje ukazany tuż przed podjęciem ważnej decyzji .

Wieczny everyman próbuje rozpoznać swój los. Pewnie chce również zrozumieć świat i równocześnie zrozumieć siebie. A może tylko podejrzewa, że życie rzeczywiście jest tylko snem. Wieczny tułacz trwa, odwrócony do nas plecami w ciągłym oczekiwaniu na to, co się zdarzy. Na niedopełniony jeszcze los, na spotkanie, na nienapisany jeszcze list. Na razie zawieszony w czasie i w przestrzeni.

Wystawę będzie można oglądać do 31 marca 2016 r. od wtorku do piątku w godz. 10-18 oraz w soboty i niedziele 14-18.

Galeria zdjęć:  Link

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.