Rodzinny Poranek: “Cudowna lampa Aladyna”

slider  alladyn1080

W niedzielę 3 kwietnia zapraszamy na przedstawienie Teatru Baj Pomorski! Ta jedna z bardziej znanych opowieści “Z tysiąca i jednej nocy” opowiada przygody młodzieńca, który został wykorzystany przez wielkiego czarnoksiężnika do zdobycia zaczarowanej lampy.

Przed Aladynem otwiera się podziemna jaskinia, która kryje skarby i tajemnicze przedmioty. Czarodziejowi zależy jednak tylko na lampie. Nie dostanie jej jednak od Aladyna, przez co główny bohater zostaje zamknięty w mrocznej jaskini. Z pomocą młodzieńcowi przychodzi duch magicznego pierścienia. Aladyn niespodziewanie zostaje właścicielem zaczarowanej lampy. Potężny duch, który w niej mieszka, ma moc spełniania życzeń, z czego Aladyn korzysta szczególnie wtedy, gdy chce zdobyć serce pięknej księżniczki. Ale wielki czarownik przygotowuje zemstę.

Najważniejszym elementem scenografii spektaklu jest magiczne lustro, które dzieli świat na ziemski i czarodziejski. Jego obroty i refleksy światła nasycają przedstawienie atmosferą tajemniczych opowieści. Kostiumy aktorów, lalki teatralne i przedmioty oraz muzyka przybliżają atmosferę Wschodu.  Magię baśni podkreślają projekcje multimedialne, dzięki którym świat duchów jawi się jako potężny i wszechwładny.  Tradycja teatralna łączy się w tym spektaklu z nowoczesnością.

Rodzinny Poranek: “Cudowna lampa Aladyna” w niedzielę 3 kwietnia o 12.00!
Bilety po 10 i 15 zł w “Browarze B.” pon.-pt. 10.00-18.00 i sob. 14.00-18.00!

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.