„Mikroświaty”

slider 1080

Centrum Kultury „Browar B.” zaprasza 26 lutego 2016 r. na godz. 18.00 do Galerii Sztuki „Migawka” na wernisaż wyjątkowej wystawy fotografii pt. „Mikroświaty”.

Ekspozycja to zbiór mikro- i makrofotografii wykonanych w różnorodnych technikach służących do zwiększania skali odwzorowania. Wystawa „Mikroświaty” jest efektem pracy uczestników zajęć pt. „Z obiektywem w mikroświaty” prowadzonych przez Marka Misia w Suwalskim Ośrodku Kultury. Fotografie prezentuje ośmiu autorów: Joanna Adamczewska, Bartosz Baraniewicz, Dariusz Polakowski, Dorota Alba, Emilia Wysocka, Justyna Misiukiewicz, Aleksandra Karwel i Paulina Pajer-Giełażys.
Różnorodność tematów fotograficznych oraz indywidualne podejście do nich znalazły odbicie w zestawie fotografii składających się na całość ekspozycji. Na wystawie zobaczymy zarówno ujęcia wchodzące w zakres fotografii zbliżeniowej i makrofotografii, jak i zdjęcia wykonane za pomocą mikroskopu. Zwłaszcza te ostanie, prezentujące abstrakcyjne formy, odkrywają przed odbiorcami całkowicie inny świat. Zajrzenie do wnętrza brokułu czy papryki albo spojrzenie na mikrokrystaliczne fantazyjne formy, sprawia, że zaczynamy postrzegać wszystko nieco inaczej.

Marek Miś – nauczyciel fotografii i kurator wystawy „Mikroświaty”. Wielokrotny laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych m.in.: „Nikon Small World” i „Olympus BioScapes”. O swojej fascynacji mikroświatem mówi: „Fotografowanie przy użyciu mikroskopu jest odkrywaniem zupełnie innych światów. Staram się przy tym, aby te zdjęcia nie miały wyłącznie charakteru dokumentalnego, lecz oddawały piękno mikroświata.”.
Wystawę można oglądać do 30 kwietnia 2016 r. (wtorek – piątek w godz. 11-18 oraz soboty i niedziele w godz. 14-18). Na wernisaż oraz wystawę wstęp wolny.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.