„Oliver Priebe – współczesna sztuka niemiecka”

1920

Galeria Sztuki “Antresola” zaprasza od 8 marca na kolejną ekspozycję z kolekcji Dariusza Matyjasa . Po wystawach Salvadora Dali i Pabla Picassa włocławscy miłośnicy sztuk plastycznych będą mogli zapoznać się z twórczością Olivera Priebe.

Urodzony w Hamburgu w 1969 roku z wykształcenia jest socjologiem, choć studiował również politykę, literaturę i historię. Od roku 1982 roku regularnie rysuje ołówkiem i długopisem. W tym czasie tworzy także pierwsze collage. Od 1987 roku zaczyna malować farbami olejnymi na drewnie, następnie akrylem. Odkrywa wówczas i zaczyna malować pierwsze obrazy materiałowe (drewno na drewnie).
W obrazach Olivera Priebe znaleźć można zarówno cytaty literackie czy historyczno-kulturowe jak i sformułowania świeckie i banały z życia codziennego, nauki science-fiction. I tak przeciwieństwa w obrazie wykluczają się częściowo, to stapiają w nową jedność. Spojrzenie oglądającego kierowane jest na płaszczyznę nadrzędną, energetycznie wzbogaconą, ale też i abstrakcyjną.
Zastosowane środki stylistyczne collage, rysunku ołówkiem i długopisem zapożyczone są z życia codziennego, jednocześnie wskazują na to co poetyckie, mistyczne i duchowe. Prace Oliviera Priebe nakazują zmianę perspektywy, odkrywanie nowych możliwości w tym co pozornie znane i swojskie, sondują dla zabawy harmonię i odrzucenia oraz ogólne ramy ludzkiego istnienia. Spektrum jego wzorów jest przy tym szerokie, a pomysły na nowe obrazy Oliver Priebe czerpie praktycznie zewsząd. Kubizm , dadaizm i pop art wywarły tak samo wielki wpływ na dotychczasową twórczość co liczne filmy, muzyka i literatura.
Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 31 marca 2017 r. Zapraszamy .
Zwiedzanie – bilety w cenie 1 zł zakupić można w kasie CK ‘Browar B.”

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.