Rodzinne Kolędowanie: Natalia Niemen & Mate.O, Głyk P.I.K Trio KOLĘDY NARODÓW

1080 Niemen

3 stycznia 2016 roku o 17.00 zapraszamy na koncert RODZINNE KOLĘDOWANIE – KOLĘDY NARODÓW! Natalia Niemen wraz z mężem Mate.O zaprosili do współpracy muzykującą rodzinę Głyków (Irek Głyk, Kinga Głyk, Patryk Głyk – GŁYK P.I.K Trio).

Usłyszymy  mniej lub bardziej znane w Polsce kolędy pochodzące z różnych rejonów świata. Muzycy wykonają m.in. kolędy ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie i również te, które znamy bardzo dobrze, nasze polskie. Jest to propozycja bardzo interesująca muzycznie ale nie tylko. Rodziny wybrały najpiękniejsze kolędy oddające atmosferę i głęboki sens tego ważnego wydarzenia.

Projekt RODZINNE KOLĘDOWANIE – Kolędy Narodów to fuzja świetnych, doświadczonych muzyków o głębokiej wrażliwości artystycznej. Połączenie rodzinnego Głyk PIK Trio, czyli brzmienia wibrafonu i świetnej sekcji rytmicznej, charakterystycznego głosu i gitary akustycznej Mate.O oraz nietuzinkowej i charyzmatycznej artystki NATALII NIEMEN. Całość tworzy niepowtarzalne brzmienie, a energia, muzykalność i radość z wspólnego muzykowania zostawiają niezapomniane wrażenia słuchaczom.

Skład:

Natalia Niemen – głos, altówka
Mate.O – głos, gitara akustyczna, bouzouki
Irek Głyk – wibrafon
Kinga Głyk – gitara basowa
Patryk Głyk – perkusja
+ zaproszeni goście (muzycy)


Bilety na RODZINNE KOLĘDOWANIE – KOLĘDY NARODÓW po 10 zł do nabycia 
w Browarze B. pon.-pt. 10.00-18.00 i sob. 14.00-18.00.
 

Natalia Niemen – głos, altówka

Piosenkarka, altowiolistka, autorka muzyki i tekstów, artystka sztuk wizualnych. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od kilku lat z powodzeniem koncertuje ze swoim zespołem promując mniej znaną twórczość Czesława Niemena – Niemen Mniej Znany. Kolejnym projektem Natalii jest Natalia Niemen KAMERALNA – gdzie można usłyszeć autorską twórczość artystki. Współpracowała z zespołami New life’m i TGD oraz kwintetem Piotra Barona. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej. 

Mate.O (Mateusz Otremba)

Kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał trzy autorskie albumy : „Totalne Uwielbienie” (1997), „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006). w 2004 roku wydał singiel w wersji anglojęzycznej: „Acoustic summer 04″. Zagrał setki koncertów w całym kraju, na scenach małych klubów, teatrów, ośrodków kultury, kościołów, festiwali. Koncertował również międzynarodowo, odwiedzając takie kraje jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Niemcy, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Anglia, Szkocja, Węgry. Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami : TGD oraz New life’m, z którymi nagrał w sumie 6 albumów. Współpracował z wybitnymi artystami jak: Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik. Muzyki Mate.O, nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy popu, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły swoich wielu odbiorców i wiernych fanów.


Irek Głyk

Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music, zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach. Jeden z najlepszych polskich wibrafonistów. Jest cenionym muzykiem sesyjnym który współpracował z czołówką polskiego jazzu i rocka, m.in.  Stanisławem Sojką, Justyną Steczkowską, Pawłem Kukizem, Reni Jusis, Ireneuszem Dudkiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Jorgosem Skoliasem, , SBB, Krzakiem, Tomaszem Stańko. Ma na swoim koncie autorski CD “Long Time”. Premiera drugiego solowego albumu artysty pt:“Step Ahead” odbyła się jesienią 2008 roku. Obecnie Irek Głyk współpracuje z zespołem, Mate.O, SBB, Anthimosem Apostolisem, prowadzi swój własny zespół Głyk P. I. K Trio. 

Głyk P.I.K Trio

Wybuchowa mieszanka rodzinnego talentu spowodowała spotkanie ojca, syna i córki w bajkowym świecie dźwięków wibrafonu, perkusji i basu. Głyk  P.I.K  Trio to nowy projekt  Irka Głyka, który charakteryzuje się jedną wspólną myślą i pragnieniem grania. Zespół od niedawna koncertuje w wielu znanych klubach jazzowych całej Polski, cieszy się dużym zainteresowaniem i jest bardzo dobrze odbierany przez słuchaczy. Projekt ten jest wyjątkowy z kilku powodów. Rzadko spotykane instrumentarium (wibrafon, perkusja, bas), rodzinny zespół, w którym ambitną muzykę grają również dzieci, Kinga – bas  i Patryk – perkusja.

 

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.