Rodzinny Poranek: “Czerwony Kapturek”

baner-czerwony-kapturek

Przedstawienie w wykonaniu Teatru “Baj Pomorski” w Centrum Kultury “Browar B.” już 15 marca o godz. 12:00. Bilety sprzedane!
Wszyscy znają bajkę o “Czerwonym Kapturku”, lecz czy wszyscy chcą i lubią ją opowiadać? A gdyby tak dać szansę, aby sami bohaterowie opowiedzieli o swoim losie? Jaki mają stosunek do zdarzeń toczących się w opowieści? Czy przyjemnie jest, na przykład, zostać połkniętym przez wilka i siedzieć długo w jego brzuchu, gdzie ciemno i brak telewizora? I czy gajowy na pewno przyjdzie na czas?

Na scenie dochodzi do konfrontacji bohaterów, narratorów i odtwórców głównych ról, którzy w nietradycyjny sposób przybliżają znaną wszystkim bajkę. Z tego toczonego na słowa i zachowania dialogu wyłania się sprzeczność interesów postaci oraz rozbieżność w ocenie faktów i zdarzeń mających miejsce w bajce.

Tak czy inaczej – ubarwiona dodatkowymi perypetiami – opowieść o Czerwonym Kapturku zostaje opowiedziana do końca, lecz w trakcie wiele się wydarzy. Okazuje się, że nie wszystko, co z pozoru łatwe i proste – takim pozostaje, gdy zakłócony zostanie tradycyjny bieg zdarzeń. Przedstawienie grane jest w dwóch planach: aktorskim i lalkowym. Pełne jest zabawnych sytuacji, gagów i skeczy.

reżyseria: Andrzej Zaborski
przekład: Joanna Rogacka
scenografia: Maria Żlikova
muzyka: Norbert Bodnár

Obsada:
Agnieszka Niezgoda
Jacek Pysiak
Mariusz Wójtowicz

Pozostałe aktualności

baner-czar-operetki
Artes Ensemble – „Czar operetki”
98164685_176022647077331_2157446606327119872_n
Kasa otwarta

Komentowanie jest zamknięte.