„Trzeba marzyć” – Anna Stankiewicz, Janusz Strobel, Andrzej Jagodziński

baner-trzeba-marzyc

W Dzień Kobiet w “Browarze B.” koncert trójki niezwykłych artystów! Koncert promujący dwupłytowy album z utworami Jonasza Kofty i Jana Wołka. Stankiewicz i Strobel tworzą niesamowity duet.

Ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca „mądre teksty” Jonasza Kofty i Jana Wołka.
On – wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

„To absolutnie genialna płyta. Poezja płynie z głośników za sprawą Anny Stankiewicz, której ciepły głos jest jak eliksir. Jej interpretacje pięknych poetyckich strof Kofty i Wołka przynoszą chwile zapomnienia od codziennej zwariowanej rzeczywistości. To, że Janusz Strobel od ponad pół wieku tworzy miniaturowe arcydzieła wiemy wszyscy, jednak dopiero teraz, usłyszeliśmy pełną paletę jego możliwości. Na dwóch płytach znajduje się 21 piosenek pod wspólnym tytułem „Strobel Kofta Wołek”. W szlifowaniu tych 21 diamentów brali udział poza Anną Stankiewicz i Januszem Stroblem wybitni polscy jazzmani: Andrzej Jagodziński, Czesław „Mały” Bartkowski, Adam Cegielski, Henryk Miśkiewicz, Robert Majewski, Mariusz „Fazi” Mielczarek i Adam Lewandowski. I tak powstał najpiękniejszy brylant, który powinien znaleźć się w płytotece każdego wrażliwego melomana.”
Polski Portal Muzyczny Kamerton

„Anna Stankiewicz to wokalistka, którą można polubić od razu za jej piękny głos i mistrzostwo interpretacji zawiłych niekiedy melodii, jej niepretensjonalny, ciepły kontakt z publicznością. Piękna, czarodziejska muzyka, subtelna, nie agresywna, ale melancholijna, jak większość słów poetyckich piosenek Jonasza Kofty i Jana Wołka.”
Andrzej Tadeusz Brzeski

TRZEBA MARZYĆ… to koncert promujący płytę Strobel – Kofta – Wołek
W koncercie udział biorą:
Anna Stankiewicz – wokal, Janusz Strobel – gitara klasyczna, Andrzej Jagodziński – fortepian.

Janusz Strobel to wybitny gitarzysta, kompozytor, aranżer, wielokrotnie nagradzany najwyższymi rangą odznaczeniami. Artysta, który przez wiele lat współpracował z Hanną Banaszak, pisał piosenki dla takich polskich piosenkarzy, jak Łucja Prus, Irena Santor, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki i in. przed kilkoma laty zaprosił do współpracy znakomitą wokalistkę Annę Stankiewicz. Powierzył jej zarówno piosenki znane, realizowane wcześniej przez innych artystów, ale także piosenki, które dotąd nie ujrzały światła dziennego, a dziś pisze specjalnie dla niej.

Anna Stankiewicz stworzyła recital o miłości, marzeniach i tęsknocie, opowiedziany poetycko, zaś w warstwie muzycznej zachowujący jazzowe aranżacje, w których nie brakuje solowych partii improwizowanych Janusza Strobla i Andrzeja Jagodzińskiego. W programie znalazły się utwory takie jak „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, „Więc jak?”, „Nieobecni” i wiele innych, którym artystka poprzez swój charakterystyczny, ciepły głos i świadome operowanie słowem nadała nowy wymiar.

Andrzej Jagodziński grał m.in. z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection, Big Warsaw Band, w kwartecie Janusza Muniaka, w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego i w “Czwartecie” Jana “Ptaszyna” Wróblewskiego. Jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. Jego najpopularniejszą płytą jest Chopin z 1993 w trio z Adamem Cegielskim na basie i Czesławem “Małym” Bartkowskim na perkusji. Dostał za nią Fryderyka w kategorii najlepsza płyta jazzowa. W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra – Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage oraz Istanbul International Festival.

W 2005 został uhonorowany przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

W niedzielę 8 marca o 18.00 w Centrum Kultury “Browar B.” koncert “Trzeba marzyć”. Bilety po 30 zł do nabycia w “Browarze B.” ul. Bechiego 4 pn.-pt. 10.00-18.00, tel. 427 02 55.

Pozostałe aktualności

baner-czar-operetki
Artes Ensemble – „Czar operetki”
98164685_176022647077331_2157446606327119872_n
Kasa otwarta

Komentowanie jest zamknięte.