Rodzinny Poranek: “Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki”

baj slider 1080

Kolejną sztukę Teatru Baj Pomorski w “Browarze B.” zobaczymy w niedzielę 11 października o 12.00. Przedstawienie opowiada o niezwykłym doktorze, Bonifacym Trąbce – lekarzu opiekującym się wszystkimi zwierzętami w swej  leśnej chatce.

To próba oswojenia dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie – między innymi gabinet zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, pracownię EKG, gdzie razem z przestraszoną myszką można zobaczyć, na czym polega badanie serca, laryngologa, który zbada słuch kukułki, gabinet RTG  czy gabinet USG prowadzony przez dwa chomiki.

Dzieci mogą zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne. Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji teatru lalek, planu żywego, a także konwencji komiksowej.

autor: Anna Rumianek
adaptacja i reżyseria: Anna Katarzyna Chudek i Mariusz Wójtowicz
muzyka: Krzysztof Zaremba
opracowanie plastyczne: Dariusz Żejmo
wykonanie lalek: Anna Rumianek i pracownia teatralna “Baja Pomorskiego”
Bilety 10 zł na trybunie i 15 zł na parterze do nabycia w “Browarze B.” pon.-pt. 10.00-18.00 i sob. 14.00-18.00. Informacje i rezerwacje 54 427 02 55 imprezy@ckbb.pl

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.