SKUPIENIE I WYOBRAŹNIA

Praca z gliną to zajęcie uczące skupienia, cierpliwości, wycisza.  Poprzez nadawanie form bezkształtnym kawałkom tworzywa rozwija wyobraźnię, pomysłowość, zdolności manualne, orientację w kompozycjach przestrzennych.

RADOŚĆ!

Ugniatanie, wałkowanie, wygładzanie gliny dłońmi sprawia masę radości. To jest jak dotykanie sztuki – dosłownie! Glina jest wdzięcznym materiałem, który umożliwia stworzenie pięknych przedmiotów zarówno dekoracyjnych, jak i użytkowych, a także świetnie nadających się na wyjątkowy prezent od serca.


Zajęcia z ceramiki to kreatywna, choć mocno brudząca, forma spędzania wolnego czasu. Glina jest wdzięcznym materiałem, który umożliwia stworzenie pięknych przedmiotów zarówno dekoracyjnych, jak i użytkowych, a także świetnie nadających się na wyjątkowy prezent od serca. W poniedziałkowe i czwartkowe popołudnia formujemy, kształtujemy, komponujemy elementy z gliny. Nie jest łatwo, bo uczymy się zgodnie z wymaganiami starej, znanej od czasów neolitu, technologii. Wszystko po to, aby na koniec pracy cieszyć się wypalonymi w piecu figurkami. Tworzymy prace wspólnie oraz spełniamy się jako indywidualiści. Jest skupienie, jest zabawa, a wszystko to sprzyja rozwojowi naszej wyobraźni. Patrząc na zwierzątka, kwiaty czy dziwne stwory zaklęte w kawałek wypalonej gliny, będzie w przyszłości co wspominać.


Adresat  dzieci 7+, młodzież, dorośli
Informacje 54 427 02 47
Termin zajęć  wtorek, czwartek / 16.30 – 18.00
Koszt  80 zł / miesiąc

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW
Prowadzący: Janusz Bisaga


Instruktor ceramiki, zajmuje się zawodowo tym materiałem od 1990 roku.
W swym dorobku ma wiele terakotowych realizacji, które zdobią mieszkania, ogrody, szkoły, kościoły oraz inne budynki użyteczności publicznej w Polsce i za granicą.
Od 2016 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Bierze udział w wystawach zbiorowych oraz prezentuje swoje prace indywidualnie, między innymi w Zgierzu, Nieszawie, Łodzi, Vitkov (Czechy).
W tym roku, wraz z art. plastyk Janiną Twardy, został nagrodzony Laurem Prezydenta Miasta Włocławek w dziedzinie twórczości plastycznej.
Od początku działalności zawodowej prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. We wrześniu 2011 roku rozpoczął pracę jako instruktor zajęć z ceramiki we Włocławskim Centrum Kultury przekształconym w roku 2013 w Centrum Kultury „Browar B.”