Tkanina artystyczna dla każdego

baner-filc

Klub „Stara Remiza” zaprasza 15 lutego 2015 r. na warsztaty artystycznego filcowania tkanin. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
Zajęcia polegające na samodzielnym wykonaniu wełnianego szala z elementami jedwabiu, odbywać się będą od godz. 10.00 do 18.00 w sali Klubu przy ul. Żabiej 8 (cały dzień, z przerwą na posiłek).
Koszt uczestnictwa w zajęciach to 130 zł , 80% tej kwoty stanowią materiały. Wykonane przez uczestników warsztatów szale stają się ich własnością.
Warsztaty prowadzić będzie Violetta Szymańska – pedagog i logopeda, a także artystka należąca do ZPAP, osoba charyzmatyczna i twórcza, o licznych umiejętnościach, szerokich zainteresowaniach i pasjach. Jej wystawa „Szkło artystyczne i użytkowe” w SP 10 zainaugurowała cykl wystaw prac nauczycieli zajmujących się działalnością artystyczną. Prace Violetty Szymańskiej prezentowane były także w sali kameralnej włocławskiej Biblioteki Publicznej .
Filcowanie to proces łączenia włókien zwierzęcych (wełny, sierści) poprzez używanie specjalnej igły, pocieranie, tarcie, ugniatanie z zastosowaniem gorącej wody
i mydła. Przy zastosowaniu tej techniki powstają niepowtarzalne , piękne szale, brosze, wisiory i suknie.
Zapraszamy do udziału w warsztatach.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.