V Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

aa1

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt w roku. Obok wymowy religijnej, posiada ogromny wymiar rodzinny; łagodzi nastroje, łączy pokolenia i przysparza miłości. Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest budowa szopek.
Klub „Zazamcze” Centrum Kultury „Browar B.” zaprasza reprezentacje szkół oraz rodziny z Włocławka i okolic do wzięcia udziału w V Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Zadaniem uczestników konkursu będzie wykonanie samemu, z nauczycielem i przyjaciółmi lub wspólnie z rodziną przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej. Pokonkursowa wystawa szopek odbędzie w Centrum Handlowym Wzorcownia.
Zwyczaj ten sięga XIII wieku, a bożonarodzeniowa szopka w sposób szczególny wpisała się w świąteczny klimat i stała się częścią kultury niemal wszystkich narodów świata. Tradycyjna szopka bożonarodzeniowa przedstawiana jest zazwyczaj w formie stajenki, niekiedy konstruowana jest również w charakterze jaskini bądź też groty. W środku szopki znajdujemy figury przedstawiające postaci małego Jezusa Chrystusa, Najświętszej Marii Panny oraz świętego Józefa, Trzech Mędrców ze Wschodu, czyli Trzech Króli, prowadzącą ich do szopki Gwiazdę Betlejemską, skrzydlate Anioły oraz pasterzy
i towarzyszące im zwierzęta.
Szopki wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć do Klubu „Zazamcze” do 13 grudnia 2017r.
Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania poniżej, lub w Klubie „Zazamcze” ul.Toruńska 87.
Informacje: Klub „Zazamcze” tel. 54 232 25 66, 799 111 051

Karta zgłoszenia

Regulamin

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.