“Wduszygranie” – koncert poetycki Łukasza Majewskiego

slajder w duszygranie

“Wduszygranie” – to nowy cykl koncertów poetyckich w Browarze B. Podczas pierwszego koncertu wystąpi pochodzący z Pomorza autor tekstów, wykonawca i wokalista – Łukasz Majewski.

Swoją przygodę z piosenką zaczynał w zespole turystyczno-folkowym Vergil van Troff (2001-2004) z którym zdobywał nagrody min. na YAPA, Bazunie i Bieszczadzkich Aniołach. Potem przyszedł czas na autorską kaVkę (2004-2007), trzyosobowy zespół , z którym rozpoczął swoją przygodę na festiwalach piosenki artystycznej. Od 2007 roku występuje w różnych składach lub solo jako Łukasz Majewski. Laureat kilkudziesięciu festiwali z kręgu piosenki turystycznej, poetyckiej i autorskiej. Sporadycznie występuje z projektem MSW, w skład którego wchodzi trzech bardów: Majewski, Skrzypczak (Marcin) i Wawrzyniak (Andrzej). Jak sam opisuje ten projekt: jakie ministerstwo, takie sprawy wewnętrzne ! Autorski recital, który wykonuje, nosi tytuł „Mężczyzna z zakolami”.
Wśród osiągnięć Łukasza Majewskiego znalazły się: Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, dwukrotnie Złota Piątka Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie, I miejsce i dyplom Ministra Kultury na Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu, I miejsce na Festiwalu „Łaźnia” w Radomiu, I miejsce na Festiwalu Recitali „Wieczorne nastroje” w Kwidzynie, Nagroda im. Janka i Jacka Stefańskich i dwie Rajdowe Piosenki Roku na Festiwalu Bazuna.
Koncert odbędzie się w sali kameralnej Browaru B. 31 stycznia o godz. 18.00.
Bilety po 15 zł dostępne w kasie i TUTAJ.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.